نقش موسیقی در صنعت هتلداری

توجه به موسیقی در هتل ها و دیگر بخش های گردشگری یک ضرورت است. چنانچه میدانید، در کشور های اروپایی، هتل ها همواره گروه های موسیقی دارند. که محیطی متفاوت تر از آنچه تصورش میرود را پدید می آورند.

شاید یکی از دلایل تمایل سفر به خارج از کشور و خرید تور اروپا در ایران هم همین فضاهای شاد همراه با موسیقی زنده باشد. چیزی که د کشور ما اصلا مرسوم نیست.

از دیرباز موسیقی در فرهنگ اقوام مختلف حضور داشته و مورد توجه بوده است. موسیقی نیازی فیزیولوژیک، احساسی، ذهنی و فرهنگی است؛ همچنین از منظر اجتماعی نیز قابل توجه است.
اهمیت آن نیز تا جایی است که در چند دهه اخیر به صورت علمی مورد توجه قرار گرفته و حتی در حوزه های مختلف همچون گردشگری نیز نفوذ پیدا کرده است.

موسیقی در هتل

گروه موسیقی در حال اجرای مراسم در هتل قصر طلایی مشهد

تاثیر موسیقی در گردشگری کشورهای مختلف یکسان نیست؛ موسیقی گاه به عنوان یک اصل مطرح شده و بهانه توسعه گردشگری در یک منطقه می شود؛ در این رابطه می توان به مقاصد گردشگری شناخته شده موسیقی در دنیا چون اتریش، برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی موسیقی در کشورهای مختلف و یا ایجاد هتل های موسیقی در برخی از کشورهای جهان طی چند سال اخیر اشاره کرد.

موسیقی تم های مختلفی از جمله آرام بخش، فرح بخش، حزین، هیجانی، نیروبخش و … را در بر می گیرد و با توجه به اینکه میهمانان یک هتل گروه های مختلف سنی از کودک تا کهنسال را شامل می شوند. که روحیات و علایق هر یک از این افراد نیز با توجه به سن و جنسیت آنها با هم متفاوت و از سویی حالات روحی، جسمی و ریتم بدن انسان با توجه به ساعات مختلف روز نیز متغیر است.

بنابراین انتخاب تم های مناسب موسیقی در بخش های مختلف یک هتل باید کاملا آگاهانه و علمی باشد و در این رابطه نیازسنجی های لازم صورت پذیرد تا بتواند نیازهای میهمانان را تامین کند.

مهر 11, 1396 10:34 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط