تسهیلات ویژه شهرداری برای هتل سازی در تبریز

یک فعال گردشگری، از ارائه تسهیلات ویژه شهرداری تبریز برای جلب سرمایه گذاران ایرانی و خارجی به منظور آماده کردن پایتخت جهان اسلام در سال 2018، خبر داد.

به گزارش سرویس اخبار هتلداری دنیای سفر؛ اکبر غمخوار که به همراه گروهی از سرمایه گذاران فعال در حوزه هتل سازی به تبریز سفر کرده بود، درباره حمایت های مسوولان این شهر از سرمایه گذاران گفت: شهرداری این شهر علاوه بر اختصاص زمین به هتل سازان و سرمایه گذاران گردشگری با قیمت بسیار ارزان، عوارض های مربوط به شهرداری را تا سال 2018 حذف کرد.

وی افزود: ما فعلا برای ساخت هتل 5 ستاره توافق کرده ایم، اما این تسهیلات شهرداری تبریز که به منظور آماده سازی پایتخت جهان اسلام در سال 2018 اختصاص می یابد، شامل سرمایه گذاران ایرانی و خارجی می شود.

وزرای گردشگری عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی در اجلاس امسال «تبریز» را به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 انتخاب کردند، رقبای این شهر، شهرهای تالینگ در مالزی، پالقا و سیلد در بنگلادش، ماردین در ترکیه و مدینه در عربستان بودند که نمایندگان 57 کشور عضو تبریز به خاطر قابلیت هایی که داشت، انتخاب کردند.

تبریز نخستین شهر در ایران است که در آن هتل و مسافرخانه به سبک جدید ایجاد شده و اولین هتل به نام مهمانخانه نظافت، در سال 1282 خورشیدی توسط شخصی به نام «میرزا اسحاق‌خان معزالدوله» در جوار پل قاری احداث شده بود.

در حال حاضر هتل های 5 ستارهٔ پارس و شهریار در منطقهٔ ایل‌گلی، هتل 4 ستارهٔ بین المللی تبریز و گسترش در منطقهٔ آبرسان از مهم ترین هتلهای تبریز محسوب می شوند. همچنین هتل های ایران، آذربایجان، دریا، سینا، قدس، ارک، مروارید، پارک و نگین، از دیگر هتل های معروف این شهر هستند.

دی 20, 1394 6:28 ب.ظ نوشته شده توسط : مدیر هتل

Comments are closed here.

مطالب مرتبط