آیا کاتالونیا از اسپانیا جدا میشود؟

اسپانیا این روزها دچار تنش های داخلی است و گویا چندان هم سفر به این کشور خوشایند نباشد. حتی خرید تور اسپانیا کمکی نمیکند، بازهم نا امنی را احساس خواهید کرد. عقل سالم میگوید به کشوری که دچار تنش داخلی است نروید!

خبر ها حاکی از آنند که، مقامات کاتالونیا قصد دارند. روز دوشنبه آینده استقلال این منطقه از اسپانیا را اعلام کنند.

کاتالونیا کجاست؟

کاتولونیا

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی کشور اسپانیا است و تقریبا با ناحیه تاریخی کاتالونیا منطبق است.

با وجود مخالفت دولت اسپانیا، مقامات کاتالونیا یک شنبه گذشته همه پرسی استقلال این منطقه را برگزار کردند. تلاش پلیس ضدشورش اسپانیا نیز برای مصادره صندوق ها و برگه های رأی گیری در شعب اخذ رأی به جایی نرسید و این همه پرسی در نهایت برگزار شد.

به نقل از رویترز، گروه لابی تجاری کاتالونیا موسوم به “سیرکل دی اکونومیا” روز چهارشنبه، نگرانی عمیق خود را نسبت به جدایی کاتالونیا از اسپانیا اعلام کرده و از رهبران هر دو طرف خواسته تا مذاکرات را آغاز کنند.

این لابی تجاری با انتشار بیانیه ای افزود: اعلام استقلال کاتالونیا آن را با شرایط فوق العاده پیچیده ای روبرو خواهد کرد که کاملا ناشناخته است، اعلام استقلال کاتالونیا بی شک تبعات جدی به همراه خواهد داشت.

این لابی تجاری در ادامه خشونت های اعمال شده در جریان همه پرسی روز یکشنبه را محکوم کرد و افزود: خشونت نیروهای پلیس موجب بدتر شدن روابط اسپانیا و کاتالونیا شده است.

در همین حال فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا مقامات کاتالونیا را به دلیل برگزاری این همه پرسی به عدم وفاداری و سوق دادن اسپانیا به سمت بدترین بحران این کشور از زمان جنگ داخلی (در سال ۱۹۳۶ میلادی) متهم کرد.

مهر 13, 1396 12:38 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط