استادیوم لانه پرنده در چین

چینی های فرصت طلب که به هر بهانه ای در پی جذب توریست اند. همیشه از هر بنایی بهترین استفاده را میکنند. اگر میخواهید لانه پرنده پکن را ببینید. تور چین پاییز 96 را از دست ندهید.

لانه پرنده نام همان استادیوم معروف افتتاحیه المپیک 2008 پکن است. استادیومی که با گذشت چند سال از ساختش هنوز هم جزو بهترین هاست!

لانه پرنده پکن

این ورزشگاه که با هزینه ای معادل 423 میلیون دلار در اواخر دسامبر 2003 ساخته شده است، بزرگ ترین سازهٔ فلزی جهان به شمار می رود.

این بنا، علاوه بر این که ساختی دقیق و علمی دارد، از نظر مصرف انرژی هم یک ساختمان پیشرو به حساب می آید. بعد از برگزاری المپیک تابستانی سال ۲۰۰۸، استادیوم لانه پرنده، به عنوان یک جاذبه گردشگری در شهر پکن مطرح شد.

امروزه این سازه ی عظیم و شگفت انگیز، محل برگزاری بازی های داخلی و بین المللی متعددی است. معماری این ساختمان ترکیبی از هنر معماری سوییسی و چینی است.
در ساخت نمای خارجی این سازه، از قاب های عظیم استیل استفاده شده است. جالب است بدانید سقف این استادیوم با یک روکش نیمه شفاف حباب دار پوشیده شده است که علاوه بر ضد آب بودن، باعث ورود نور کافی به داخل استادیوم نیز می شود و چمن ها در آن به خوبی رشد می کنند.

اطلاعت مربوط به ورزشگاه ملی پکن

استادیوم لانه پرنده

نام کامل: ational Stadium
موقعیت: پکن، جمهوری خلق چین
شروع به ساخت: ۲۴ دسامبر ۲۰۰۳
تاریخ افتتاح: ۲۸ ژوئن ۲۰۰۸
هزینه ساخت: ۲٫۹ میلیارد یوان، ۴۲۳ میلیون دلار آمریکا
معمار: هرتزوگ و دمویرون
مهندس سازه: آروپ
ظرفیت: ۸۰٬۰۰۰ نفر

مهر 13, 1396 11:11 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط