معرفی باکو و جاذبه های توریستی آن

در سفرهای خارج از کشور تور باکو هم گزینه مناسبی برای سفر است. این شهر که پایتخت کشور دوست و همسایه مان آذربایجان است. تاریخی کهن و جاذبه های دیدنی بسیار دارد.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است.

این شهر بر ساحل غربی دریای خزر قرار گرفته. باکو پر جمعیت ترین و یکی از زیباترین شهرهای قفقاز است. وجود تعداد بسیاری از پارک های ساحلی و برگزاری برنامه های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا جذبه خاصی به این شهر داده است.

جاذبه های توریستی باکو

بافت قدیمی شهر باکو
بافت قدیم شهرباکو، که از آن با نام ارگ باکو نیز یاد می شود به تدریج مابین قرون 11 تا 19 میلادی ساخته شده است. این شهر فرهنگ و تمدنهای مختلفی چون ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ایرانی، عربی، عثمانی و روسی را در خود جای داده است.

بافت قدیمی شهر باکو

بلوار باکو
یکی از تجربه هایی که نباید در باکو از دست داد، بازدید از بلوار باکو، یکی از خیابان های اصلی این شهر می باشد. این خیابان زیبا که در امتداد خلیج دریای خزر کشیده شده است. وجود کافه و رستوران های متفاوت در این بلوار، در کنار مراکز خریدی زیبا، از این بلوار، مکانی ایده آل برای گردش ساخته است.

بلوار باکو

برج های شعله
برج های شعله که جدیدا به عنوان یکی از نماد های باکو شناخته می شوند، بلند ترین آسمان خراش های این شهر می باشند. ارتفاع آن ها حدود 190 متر می باشند و از اکثر نقاط شهر به خوبی دیده می شوند.

برج های شعله

اثر سنگی و هنری قبوستان ( Qobustan )
پارک ملی قبوستان با نام رسمی چشم انداز فرهنگی سنگ نگاره های قبوستان، منطقه ای تپه ای و کوهستانی در جنوب شرقی رشته کوه های قفقاز است که به طور عمده در حوضه آبریز رود جیران کچمز، بین رودهای پیرساعات و سومقاییت، در غرب قبوستان (در حدود ۶۴ کیلومتری جنوب غربی مرکز باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان) و در کرانه های غربی دریای خزر قرار دارد. دره هایی تنگ و عمیق که در زبان ترکی آذربایجانی قبو نامیده می شوند این منطقه را قطع می کنند و نام قبوستان نیز احتمالاً برگرفته از همین قبوهاست.

اثر سنگی و هنری قبوستان

مهر 25, 1396 11:32 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط