تفریحات رایگان آتن را بشناسید!

آنطور که تور لوکس اروپا از لحاظ گرانی بد نام شده، و جزو گرانترین تورها است، چندان هم درست نیست. چرا که اروپا تفریحات رایگان زیادی هم دارد.

اگر دنبال تفریحات رایگانید به یونان سفر کنید، چرا که در آتن تفریحات رایگان متعددی وجود دارد که تصور میشود برای انجام آنها کلی هزینه متحمل شد. در حالیکه واقعیت خلاف این موضوع است.

در ادامه لیستی از انواع تفریحات رایگان آتن را آورده ایم. تا در سفر به این شهر از آنها استفاده کنید.

عوض شدن گاردها را تماشا کنید

عوض شدن گاردها

یکی از بهترین تفریحات رایگان آتن تماشای عوض شدن گاردهاست که لباس های مخصوص به تن دارند. به این گاردها در آتن evzones گفته می شود و در واقع جز ارتش یونان محسوب می شود.

از این گاردها در محافظت از بنای «مقبره ی سرباز گمنام» استفاده می شود و در محافظت از این بنا از قوی ترین و بلندترین گاردها استفاده می شود. سبک راه رفتن آنها در نوع خود بی نظیر است.

روزهای رایگان در مکان های باستانی

مکان های باستانی

در آتن بازدید از خرابه های آکروپلیس و یا سازه های دیگر شما را به اعماق تاریخ می برد و چه چیزی بهتر از این که دیدن این شگفتی ها رایگان باشد؟ در حال حاضر روز خاصی در هفته برای رایگان بودن بناهایی مثل آکروپلیس و یا آگرورای باستانی وجود ندارد مگر این که در روزهای بسیار خاصی بازدید از این مکان ها رایگان شود.

بازدید رایگان از موزه های آتن

موزه های آتن

در موزه های آتن تمام آثار استثنایی ای که در جریان باستان شناسی ها کشف شده است به نمایش گذاشته می شوند که یکی دیگر از بهترین تفریحات رایگان آتن این است که در روزهایی که اعلام می شود و این موزه ها رایگان هستند از آن دیدن کنید و از آن جا که هزینه ی ورودی بعضی از این موزه ها بالاست بازید رایگان از آن ها از بهترین فرصت هایی است که در اختیار یک گردشگر در سفر به آتن می تواند قرار بگیرد.

از باغ های ملی لذت ببرید

یکی یگر از تفریحات رایگان آتن این است که از باغ های ملی آن لذت ببرید باغی انبوه و سبز که درست در مرکز شهر آتن قرار گرفته است و دسترسی بسیار راحتی دارد.

در فستیوال های رایگان آتن شرکت کنید

یکی دیگر از تفریحات رایگان آتن این است که در فستیوال های رایگان آن شرکت کنید که تعدادی از آن ها را معرفی می کنیم:

فستیوال فیلم آتن: این فستیوال مختص سینمای مستقل یونان است که هر سال از ماه ژوئن تا سپتامبر در شهر آتن برگزار می شود.
دومین فستیوال رایگان آتن، Apokries Greek Carnival نام دارد که اگر در ماه فوریه به آتن رفته باشید می توانید در این کارناوال شرکت کنید.
«دوشنبه ی تمیز» از تعطیلات ملی است که در این روز کودکان به بلندترین تپه های شهر می روند تا آسمان شهر را پر از بادبادک های رنگارنگ کنند. یکی از بهترین مکان ها برای انجام این کار تپه ی Filopappou است.

فستیوال های رایگان

تماشای غروب خورشید در Cape Sounio

یکی دیگر از بهترین تفریحات رایگان آتن که بسیاری از محلی های آتن هم آن را انجام می دهند است که در موقع غروب خورشید به Cape Sounio بروید، این جا همان جایی است که سازهی پوزیدون در آن قرار دارد و قطعا یک از بهترین جاهای شهر برای دیدن غروب خورشید است.

آبان 15, 1396 10:28 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط