طرح امنیتی اربعین با بازرسی هتل های کربلا

افراد بسیاری در اربعین حسینی و امنیت این افراد بیش از پیش مورد اهمیت واقع می شود. در این راستا،اجرای طرح امنیتی اربعین حسینی، مأموران بخش امنیت گردشگری استان کربلا دیروز(20 مهرماه) عملیات پیشگیرانه گسترده ای را اجرا کردند و در جریان این عملیات، هتل های شهر کربلا مورد بازرسی قرار گرفت.

هتلهای کربلا

به گزارش ویکی هتلز و به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) ؛ مأموران بخش امنیت گردشگری استان کربلا دیروز عملیات گسترده ای را در راستای آمادگی برای طرح زیارت میلیونی به اجرا درآوردند.
سرهنگ «علاء غانمی»، سخنگوی رسمی فرماندهی پلیس کربلا در این باره گفت: این عملیات بازرسی پیشگیرانه منجر به بازداشت و اخراج 239 کارگر خارجی از ملیت های مختلف(بنگلادشی، هندی، پاکستانی، ترک و…) شد که قانون اقامت در عراق را نقض کرده و فاقد مجوز رسمی فعالیت بودند.
وی افزوذ: همچنین، 17 شرکت گردشگری جعلی که در داخل و خارج از شهر کربلا فعالیت می کردند، به دستگاه قضایی عراق معرفی شدند و علیه صاحبان این شرکت ها اقامه دعوی شد.
سرهنگ علاء غانمی تصریح کرد: در جریان این عملیات پیشگیرانه همچنین، بیش از 66 هتل بدونمجوز تعطیل شدند و دستورالعمل های امنیتی برای سایر هتل ها مبنی بر همکاری مشترک ابلاغ شد و از صاحبان این هتل ها خواسته شد هر مورد مشکوک را سریعا از طریق تلفن های عرضه شده گزارش دهند.
سخنگوی رسمی فرماندهی پلیس کربلای معلی پیش از این اعلام کرده بود که ارگان های امنیتی عراق، طرح امنیتی ویژه ای برای زیارت میلیونی امام حسین (ع) در ایام اربعین تدارک دیده اند که این طرح با همکاری فرماندهی پلیس کربلا و فرماندهی عملیات فرات مرکزی انجام خواهد شد/

مهر 21, 1396 1:13 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط