9 نکته ی جالب در مورد کشور روسیه

وقتی سفر با تور روسیه را مورد انتخاب خود قرار می دهید، حتما آگاهی از برخی سنت ها و دانستنی ها در مورد این کشور پهناور و مردمش برایتان جالب و مفید خواهد بود.
در این جا به اختصار به 9 نکته دانستنی در مورد روسیه و مردم روس اشاره می کنیم.

تور روسیه

1.    بزرگترین مک دونالد دنیا
اگر برای غذا خوردن به مک دونالد می روید، بزرگترین و برجسته ترین رستوران مک دونالد دنیا در روسیه ساخته شده است. بزرگترین شعبه دارای 700 صندلی می باشد که می توانید آن را در روسیه پیدا کنید.

2.    جمعیت زنان روسیه
جالب است بدانید که جمعیت زنان کشور روسیه چیزی حدود 10 میلیون بیشتر از جمعیت مردان این کشور می باشد. علت این اختلاف کشته شدن تعداد زیادی از مردهای روس در جریان جنگ جهانی دوم به نظر می رسد.

3.    خرافات روس ها در مورد گل ها
اگر عادت دارید که هر از گاهی از همسرتان یک دسته گل و یا حداقل یک شاخه گل دریافت کنید، باید بدانید که در روسیه هرگز چنین اتفاقی رخ نمی دهد. در این کشور گل دادن را توام با بدشانسی می دانند و تنها هنگام تشییع جنازه از گل استفاده می کنند.

4.    روسیه پر از میلیاردها
شهر مسکو یعنی پایتخت روسیه بیشترین جمعیت میلیاردر دنیا را در خود جای داده است.

5.    طولانی ترین راه آهن دنیا
طولانی ترین راه آهن دنیا در روسیه واقع شده است. این راه آهن، راه آهن سیبری ست که به همه ی مسیرهای کشور راه دارد. این راه آهن 9200 کیلومتر طول به خود اختصاص داده است.

6.    رسم حلقه ازدواج
برخلاف اغلب ملت ها که حلقه ی ازدواج را در دست چپ خود می اندازند، روس ها حلقه ی ازدواج را در انگشت حلقه ی دست راست خود می اندازند. البته کشورهای لهستان، گرجستان، اسپانیا، هند، اتریش، آلمان و یونان نیز چنین رسمی دارند.

7.    بزرگترین کشور دنیا
روسیه پهناورترین کشور دنیا می باشد. مساحت این کشور 17075400 کیلومتر مربع است.

8.    سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی
متروی مسکو نه تنها بسیار زیبا و مانند یک موزه ی مجلل است، بلکه این کشور به سریع السیرترین سیستم متروی دنیا مجهز است.

9.    دست دادن
همه ی ما وقتی به هم برخورد می کنیم، سلام و احوالپرسی کرده و دست می دهیم. اما در روسیه این کار اصلا رواج ندارد و توجه داشته باشید که هرگز با یک روس دست ندهید. آن ها این کار را بی ادبی می دانند.

مرداد 21, 1395 10:45 ق.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط