80 درصد ظرفیت هتلهای مشهد خالی است

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: هم اینک میزان اشغال گنجایش هتل ها در شهر مشهد خیلی پایین و بین 15 تا 20 درصد است.

محمد قانعی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بهترین شرایط اشغال گنجایش هتل های مشهد برای تابستان امسال بین 45 تا 50 درصد پیش بینی می شود لذا شرایط خوبی را نخواهیم داشت.
وی از تخفیف 70 درصدی هزینه هتلها مشهد خبر و ادامه داد: به دلیل رقابت منفی و کاهش مسافر و زائر هیچکس قیمت و نرخ واقعی را رعایت نمی کند.

 

80 درصد هتلهای مشهد خالی است
رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: مشکلات پیشین در روابط خارج باعث شد مشهد دو سوم از تعداد گردشگران عرب را از دست بدهد که پارسال شاهد رکورد و افت شدید گردشگر بودیم.
وی افزود: با این وجود هم اینک عملیات ساخت 200 هتل جدید در مشهد در حال اجراست که برای آن مطالعات کارشناسی درستی انجام نشده زیرا اگر این تعداد به بهره برداری برسد شاهد بحران رکود صنعت هتلداری در کلانشهر مشهد خواهیم بود.
قانع ادامه داد: این در حالی است که هتلداری سنگینترین و پرحجم ترین صنعت به لحاظ سرمایه گذاری به شمار می رود. حداقل سرمایه لازم برای ساخت یک هتل 500 میلیارد ریال است. ایجاد شغل در صنعت گردشگری یکی از کم مشکلترین اما بهترین نوع اشتغال است. هم اکنون 35 هزار نفر در سطح کشور در بخش هتلداری شاغل هستند.
وی به گلایه های هتلداران از وضعیت موجود بخاطر رکود مسافر اشاره و بیان کرد: مالیات و عوارض ارزش افزوده نیز از چالشهای پیش روی این صنعت است که باید راهکارهای برون رفت از آن بررسی شود.
سالانه سه میلیون گردشگر خارجی و 25 میلیون گردشگر داخلی به مشهد سفر می کنند. گنجایش اسمی پذیرش هتلهای مشهد 50 هزار نفر است که در اوج فصل سفرها به 75 هزار نفر نیز می رسد. 214 هتل در مشهد فعالیت دارند.
خراسان رضوی با 52 درصد واحدهای اقامتی دائم کشور شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر در مجموع هزار واحد از این مراکز اقامتی را در خود جای داده است.

خرداد 27, 1396 7:20 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط