7 نکته ضروری بازاریابی دیجیتال در صنعت هتلداری

دنیای مسافرت و هتلداری به یک حوزه جدید وارد شده است. در میان مدیران آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA)، رزور از طریق گوگل، استارت آپ ها و پیشرفت های جذاب و حیرت انگیز در حوزه فناوری، کنترل بیشتر موارد از دست رفته است.

اما موضوع ویژه ای که در مورد هرج و مرج های این حوزه وجود دارد این است که فضای زیادی برای رشد ایجاد شده و فرصت های جذابی در اختیار هتلداران قرار گرفته است. استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بهترین مکان برای آغاز کار است.

مدیران آژانس های گردشگری و مسافرتی ها، هتل ها برای درک بهترین استراتژی های موجود برای یافتن مشتری و حفظ آن با هم به رقابت می پردازند. اگر می خواهید در این حوزه خود را متمایز کنید باید نکات ضروری که در مورد بازاریابی دیجیتال وجود دارد را یاد بگیرید. پس در ادامه همراه ویکی هتلز باشید.

صنعت هتلداری

صنعت هتلداری

1. تنوع

این یک موضوع جدید نیست. اگر می خواهید در حوزه هتلداری موفق شوید باید تنوع زیادی ایجاد کنید.آژانس های گردشگری بزرگ در این حوزه فعالیت می کنند و بر روی دریافت کمیسیون بسیار تمرکز دارند. این موضوع برای هتل ها اصلا خوب نیست.

خوشبختانه ، مواردی همچون ابزارهای رزرو فوری Tripadvisor و گوگل در جهان و استارتاپ های گردشگری فرصت های خوبی را برای هتل ها فراهم کرده اند تا بتوانند مشتریان بیشتری به دست آورند. اگر می خواهید در این حوزه موفق شوید بهتر است بررسی های خود را انجام دهید، مزایای هتل خود را درک کنید و این مزایا را در کانال های بازاریابی متعددی به اشتراک بگذارید.

2. برند خود باشید

مسافران امروزی به دنبال تجربه ای هستند که فراتر از انتظاراتشان است. بازاریابی به هتل های کمک می کند تا اطلاع رسانی های خلاقانه ای داشته باشند.

باید بدانید چه چیزی هتل شما را متمایز می کند و از آن برای ارتباط بهتر با مشتریان خود استفاده کنید. به عبارت دیگر، باید بدانید چگونه می توانید هتل خود را به عنوان یک هتل جذاب معرفی کنید. ایا خدمات منحصر به فردی دارید؟ طراحی داخلی هتل با سایر هتل ها متفاوت است؟ نمای پشت بام را جذاب تر کرده اید؟

از فناوری های مختلف استفاده می کنید؟ می توانید غذاهای عالی، جاذبه های محلی و رویدادهای خاص را در اختیار مشتریان خود قرار دهید؟ نکات منحصر به فرد برند خود را بیابید و این موضوع را در تمامی کانال ها به نمایش بگذارید.

3. سفارشی سازی و شخصی سازی را فراموش نکنید

این روزها افراد به دنبال تجربه شخصی سازی شده هستند. اطلاعات کلان یا همان Big Data خود را مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعات خوبی در مورد مهمانان خود به دست آورید. این افراد چه کسانی هستند؟ چرا مسافرت می کنند؟ چه چیزی برایشان مهم است؟ از چه کلمات کلیدی برای یافتن شما استفاده می کنند؟ از طریق چه کانالی اتاق رزرو می کنند؟ چگونه می توان به آن ها دست یافت؟

از ابزارهای آنالیتیکی استفاده کنید تا بتوانید رابطه خوبی با مهمانان خود ایجاد کنید و آن ها را به رزرو مستقیم تشویق سازید. انگیزه هایی همچون ورود بدون کلید، رزرو آنلاین، کنفرانس دیجیتال یا انتخاب بالش برای مهمانانی که به طور مستقیم رزرو را انجام داده اند فراهم کنید.

4. وب سایت هتل در دنیای دیجیتال مهمترین دارایی است

یک سایت تمیز، واکنشگرا ، سریع و بهینه سازی شده برای موبایل در دنیای امروز ضروری است. OTA ها میلیون ها تومان سرمایه گذاری می کنند تا مطمئن شوند حضور قوی در دنیای آنلاین دارند. با اینحال این افراد بر اساس مدل خرید مصرف کار می کنند و نمی توانند بر روی چیزهایی که یک هتل را منحصر به فرد می سازد تمرکز کنند. شما می توانید از این فرصت استفاده کنید. این موضوع بدین معنی است که سایت شما نه تنها باید ظاهر عالی داشته باشد بلکه ناوبری و راهبری در آن اسان باشد و همه چیز شخصی سازی شده باشد. برای اینکه به سایت خود جلوه بدهید از رسانه های اجتماعی و نظرات افراد در سایت استفاده کنید. مطمئن شوید که چنین مواردی برند شما را منعکس می کنند و هتل را نشان می دهند.

هتلداری دیجیتال

هتلداری دیجیتال

5. موبایل، موبایل و موبایل!

مسافران امروزی از پلتفرم های مختلف برای پژوهش و رزرو محل اقامت خود استفاده می کنند. آن ها از دستگاه های موبایلی برای اینکار بهره می برند. بر اساس یافته های سایت eMarketer ، بیش از نیمی از مسافرانی که در سال 2016 رزرو خود را به صورت دیجیتال انجام داده اند از دستگاه های موبایلی استفاده کرده اند. این یافته را به گزارش گوگل اضافه کنید که بیان می کند نرخ تبدیل وب سایت های موبایلی برای سایت مسافرت تا 88 درصد افزایش یافته است. حضور در دنیای موبایل مزایای زیادی دارد.

6. تعامل سنتی را فراموش نکنید

با اینکه فناوری یک گزینه عالی برای ارتباط با افراد است اما نباید قدرت تعامل فیزیکی را نادیده بگیرید. OTA ها معیارهایی را برای حفظ داده های مهمان دارند اما هتل ها هنوز یک برگ برنده در اختیار دارند و آن هم تعامل فیزیکی با مهمانان است. برای اینکه بتوانید از این گزینه به نفع خود استفاده کنید، تیمتان را برای جمع آوری اطلاعات مهمانان اموزش دهید و سپس آن ها را با تبلیغات، پیشنهادات و جوایز شخصی سازی شده و مرتبط دنبال نمایید. اینکار باعث ایجاد ارتباط می شود و آن ها را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. رزرو از طریق گوشی را فراموش نکنید. این گزینه درآمد 38 درصدی برای هتل ها دارد.

7. اجتماعی باشید

رسانه های اجتماعی رشد بسیار خوبی داشته اند. تعداد هتل ها نیز در چند سال اخیر افزایش یافته است. آخرین الگوریتم های گوگل به تعاملات و نظرات اجتماعی پاداش می دهد. به همین خاطر می توانید از این پلتفرم ها برای بهبود سئوی سایت خود استفاده کنید. با پیوستن به اینستاگرام، فیس بوک یا سایر پلتفرم های اجتماعی مانند تلگرام می توانید به جمعیت جدیدی دسترسی داشته باشید و شانس دیده شدن برند، توسعه اعتماد و ساخت روابط با مهمانان را افزایش دهید. این روزها بهترین فرصت را برای تعامل با مشتریان خود دارید.

کانون تبلیغاتی کروشه با شعار خود را در کروشه متمایز کنید آماده ارائه خدمات مشاوره استراتژی دیجیتال مارکتینگ به هتل ها و آژانس های هواپیمائی و آژانس های گردشگری می باشد. برای دریافت مشاوره فرم مشاوره بازاریابی دیجیتال را در وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ کروشه تکمیل نمائید.

شهریور 16, 1396 12:35 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط