65 درصد ظرفیت هتل های مشهد اشغال شد

محمد قانعی با اشاره به آخرین وضعیت اشغال هتل‌های مشهد در ایام عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع)، اظهار کرد: در طی روز‌های گذشته اشغال سطح هتل‌های مشهد به مرور افزایش یافته و در حال حاضر 65 درصد از ظرفیت هتل‌های مشهد پر است که در بهترین حالت پیش‌بینی می‌شود امشب به 70 درصد نیز برسد.

 

65 درصد ظرفیت هتل های مشهد اشغال شد

 

وی ادامه داد: با اتمام تعطیلات روند تخلیه هتل‌ها از فردا آغاز شده و طی روزهای آینده میزان اشغال هتل‌ها به کم‌تر از 50 درصد خواهد رسید.

قانعی با بیان اینکه «روال رزرو هتل‌ها عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد»، تصریح کرد: در روزهای اخیر هیچ‌گونه شکایتی از هتل‌ها ثبت نشده و بازرسان نیز با مورد خاصی برخورد نداشتند.

وی با اشاره به کاهش 15 درصدی اشغال هتل‌ها نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: میزان اشغال هتل‌ها در سال گذشته همزمان با این ایام به 80 درصد رسیده بود که از جمله دلایل این کاهش می‌توان به اسکان زائران در  اقامت‌گاه‌های غیرمجاز و منازل شخصی، حضور بسیاری از زائران در راهپیمایی اربعین در کربلا و همچنین فاجعه زلزله غرب کشور اشاره کرد.

رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی افزود: علاوه بر این میانگین زمان اقامت مسافران در هتل‌ها نیز در طی سال‌های اخیر کاهش یافته و از چهار پنج روز به حدود دو روز رسیده است.

وی با بیان اینکه «به مردم توصیه می‌شود به مراکز اقامتی مجاز مراجعه کرده و از اسکان در مکان‌های غیرمجاز خودداری کنند»، اضافه کرد: مردم می‌توانند با اقامت در هتل‌های مشهد علاوه بر اسکان با اطمینان، از تخفیفات ویژه تا سقف 30 درصد نیز برخورادر شوند.

 

منبع: ایسنا

آبان 28, 1396 10:30 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط