رزرو هتل در کاشان و بازدید از باغ فین

در سفر به شهر تاریخی کاشان و رزرو هتل در کاشان با اقامت چند روزه در این شهر از جاذبه های گردشگری کاشان دیدن کنید.در این بازدید باغ فین  کاشان در صدر جدول گردشگری شما قرار خواهد گرفت و باید زمانی را به آن اختصاص بدهید و به هنر ایرانی پی ببرید.

باغ فین کاشان یکی از مشهورترین جاذبه ی توریستی در شهر کاشان به حساب می آید.عمده شهرت این باغ به سبب کشته شدن امیر کبیر به دست ناصرالدین شاه است.در حمام فین کاشان مجسمه هایی وجود دارد که صحنه ی کشته شدن امیر کبیر را بازسازی می کند.

باغ فین کاشان یک باغ کاملا ایرانی به وسعت 23هزار متر مربع است و قدمت آن به زمان شاه عباس دوم صفوی می رسد.بناهای سردر ورودی،کوشک صفوی و یکی از حمامها ساخت همان دوره هستند.این باغ ایرانی در طول تاریخ تغییرات بسیاری را به خود دیده است تا به شکل امروزی آن درآمده است.

باغ فین کاشان دارای یک حیاط مرکزی است که به وسیله دیوار، بارو و برجهای استوانه ای شکل محصور شده‌است. در مقایسه با بسیاری از باغ‌های ایرانی مشابه، باغ فین با آب  قابل توجهی مشروب می‌شود.

باغ فین و مجموعه بناهای آن درکاشان، باغ فین واقع شده و این اثر در سال ۱۳۱۴  به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.و چند سال است که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است.

شهریور 23, 1394 11:30 ق.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط