اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی

هتل باغ مشیر الممالک، اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی

یک باغ قدیمی دوره قاجار در یزد تبدیل به اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی شده، به نام هتل باغ مشیر الممالکشده که همین امر از ویژگی بارز آن محسوب می شود. مهمانان و گردشگران شهر بادگیرها برای مدتی با رزرو هتل می توانند در زمان گذشته اقامت کنند.

pintapin

این هتل 4 ستاره در حاشیه بافت قدیمی و شمال غررب شهر تاریخی یزد قرار دارد. معماری اصیل ایرانی در این باغ  و محوطه ی زیبای آن، جوی های آب روان، حوض ها و فواره های هتل از جذابیت ها و جاذبه های توریستی یزد محسوب می شود. از کاراکترهای ثابت هتل دو طوطی آفریقای به رنگ های قرمز و آبی و دو مرد یکی بسیار قوی جثه و دیگری با قامتی کوتاه در لباس های قدیمی با دستار و کلاه و.. می باشند ،که گردشگران را در بدو ورود حیرت زده می نمایند.

فروشگاه کوچکی از صنایع دستی در میان باغ واقع است. ساختمان هایی با معماری خاص کویر و زیبایی اتاق های درونش در دو سوی باغ، آرامش لابی هتل و … این هتل را به محیط عالی برای استراحت و آرامش تبدیل کرده است. محوطه طوری با درخت ها احاطه شده اند که عبور از آنها تجربه عبور از تونلی از برگها را فراهم می سازد . گذر از این تونل حس و شادی خاصی را منتقل می کند.

مهر 10, 1395 8:39 ب.ظ نوشته شده توسط : منیره

Comments are closed here.

مطالب مرتبط