12 هتل در سیلوانای ارومیه ساخته می شود

استاندار آذربایجان غربی گفت : 12 هتل در سیلوانای ارومیه ساخته می شود

 

بنا بر گفته ی استاندار آذربایجان غربی،بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سرمایه گذار که در سفر رئیس جمهوری به استان انجام شد، 12 هتل در سیلوانای ارومیه ساخته می شود.
قربانعلی سعادت روز پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی پروژه گردشگری، تفریحی و اقامتی سیلوانا افزود: علاوه بر آن در نظر داریم بیمارستان 500 تختخوابی را در این منطقه که از مفاد همین تفاهم نامه به شمار می رود، با همکاری سرمایه گذار احداث کنیم.
وی با بیان اینکه مجتمع مسکونی دانشگاهی نیز در منطقه سیلوانا احداث می شود، اضافه کرد: با توجه به شرایط جوی مطلوب این منطقه احداث جاده ای نظیر جاده ترانزیتی ارومیه – مهاباد را پیشنهاد کرده ایم که راه اندازی این جاده نقش موثری در رونق اقتصادی منطقه می تواند داشته باشد.
وی تاکید کرد: موانع موجود بر سر راه کسانی که در عرصه کسب و کار فعالیت می کنند، باید برچیده شود و نباید سرمایه گذاری برای اخذ مجوز فرایند طولانی مدت را طی کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی هم در این مراسم از افزایش 20 درصدی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در سال 95 خبر داد و گفت: در سال گذشته هزار و 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه گردشگری صورت گرفته است و برای سال 96 نیز 30 پروژه در شمال استان، منطقه آزاد و سایر نقاط پیش بینی شده است.
جلیل جباری ادامه داد: در گذشته توجه خاصی به حوزه گردشگری نشده است اما در برنامه ششم توسعه یکی از محوری ترین برنامه ها توسعه گردشگری است.
وی افزود: با راه اندازی پروژه گردشگری، تفریحی و اقامتی ستاره سیلوانا بستر مناسبی برای ماندگاری مسافران و گردشگران فراهم می شود.
وی افزود: باید با احداث بازارچه های مرزی، مراکز تفریحی و اقامتی سعی کنیم زمان اقامت مسافران را به 2 روز افزایش دهیم.
کلنگ احداث پروژه گردشگری ، تفریحی و اقامتی ستاره سیلونا در منطقه سیلوانای ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، برخی از اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان منطقه بر زمین زده شد.
این پروژه شامل هتل، رستوران، سالن های تئاتر و ورزش توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می شود و تاکنون 80 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
همچنین با آغاز به کار این پروژه برای 150 نفر زمینه شغلی فراهم می شود.
سیلوانا جزو 57 منطقه نمونه گردشگری آذربایجان غربی است.

مرداد 20, 1396 12:54 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط