گردشگری و فرصت هایی برای اشتغال در چین

چینی ها که خودشان اهل سفر و گردشگری هستند. همواره بهترین سرمایه گذاری ها را در بخش گردشگری کرده اند!

سرمایه گذاری چینی ها بر روی توریست و گردشگری فقط برای اهدافی چون ایجاد روحیه شاد و … در بین مردم نبوده بلکه مهمترین عامل ایجاد اشتغال است. اشتغال های وابسته به گردشگری میتوانند تا حد زیادی از بیکاری در بین طبقه های مختلف جمعیت بکاهد.

گردشگری چین

گردشگری چین

تور چین در کشور ما نیز سالهای اخیر نفوذ خوبی داشته و این خود شاهدی بر پیشرفت چینی ها در این زمینه است. برای خرید تور چین تیر ۹۶ اینجا کلیک کنید.

به گزارش روزنامه اقتصادی چین در “خلاصه برنامه پیشرفت منابع انسانی گردشگری در سیزدهمین برنامه پنج ساله توسعه کشور” که اخیرا از طرف دفتر اداره گردشگری چین منتشر شد آمده است:

در سیزدهمین برنامه پنج ساله توسعهین، سالانه 1 میلیون فرصت شغلی مستقیم در بخش گردشگری ایجاد خواهد شد و تا سال 2020 میلادی، تعداد فرصت های شغلی مستقیم در بخش گردشگری به 33 میلیون مورد خواهد رسید و میزان منابع انسانی گردشگری از 6 میلیون و 700 هزار مورد در اواخر دوازدهمین برنامه پنج ساله توسعه کشور به 8 میلیون 250 هزار مورد افزایش می یابد.

یکی دیگر از مواردی که در این گزارش به آن اشاره شده است. اهمیت کارآفرینی و گردشگری نوآورانه در اجرای برنامه توسعه منابع انسانی است.

در این میان توجه به بخش هایی مانند نوآوری در صنعت و محصولات گردشگری، نوآوری های علمی و فناوری، ایده های فرهنگی، نوآوری های مدیریتی و اداری و استفاده از فناوری های اطلاعاتی مدرن مثل محاسبات ابری، شبکه اینترنت اشیاء و داده های بزرگ، منابع انسانی کارآفرین و نوآوری گردشگری بسیار مهم است.

تیر 14, 1396 3:58 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط