گردشگری وحشت در قبرستان ریوکولتا

بوینوس آیرس یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکای لاتین است که در آن بیشتر طبقه متوسط اجتماعی و نیز ساکنانی که دارای تحصیلات عالی هستند، زندگی می کنند. از این رو امنیت در این شهر تاریخی نسبت به دیگر شهرهای آمریکای لاتین بیشتر است.

تور آرژانتین مملو از عجایب و زیبایی است. در این کشور هر چیزی امکان دارد جلب توجه کند و بهانه ای برای جذب توریست باشد.

یکی از جاذبه های عجیب گردشگری بوینس آیرس قبرستان ریوکولتا است. بله درست است یک قبرستان که جاذبه گردشگری هم هست!

اوا پرون

اوا پرون

قبرستان ریوکولتا آرژانتین، آرامگاهی از مشاهیر بزرگ، هنرمندان، نویسندگان، قهرمانان، رییس جمهورها و دیکتاتورهایی بوده که روزگارانی برای مردم گران قدر و نجیب بودند.

در این قبرستان تاریخ تولد روی قبر ها حک نشده و فقط تاریخ فوت مشخص شده است.

قبرستان ریوکولتا آرژانتین یکی از بهترین ها در سال 2011 به دنیا معرفی شد و در سال 2013 در لیست 10 آرامگاه برتر جهان قرار گرفت.

این قبرستان با شکوه در اوایل قرن 18 میلادی به دست راهب هایی که به منطقه رکوله تا در بوینس آیرس آمدند تا صومعه ای در آنجا برای ادامه ی زندگی خود در سکوت و آرامش برپا کنند، بنا نهاده شد.

اما طرح و نقشه ی این قبرستان توسط فردی به نام پروسپرو کیتلین که از اهالی فرانسه بود به سبک نئو کلاسیک با الهام گرفتن از ستون های یونانی اجرا شد. ساخت این قبرستان در سال های 1880 تا 1930 میلادی به طول انجامیده که مواد اولیه آن را از پاریس و میلان به بوینس آیرس وارد می کردند.

این آرامگاه به تقلید از سبک های معماری دکوآرت، نئوآرت، باروک و نئوگوتیک طراحی شده که ترکیبی زیبایی به وجود آورده و نمایی نیک منظر به گورستان بخشیده. قبرستان ریکولتا بوینس آیرس در سال 1881 برای آخرین بار به دست یک معمار ایتالیایی مورد بازسازی قرار گرفت که هم اکنون در لیست آثار ملی ثبت شده ی آرژانتین و جاذبه های گردشگری آرژانتین قرا گرفته که شبیه به یک شهر دلباز با خیابان ها و پیاده روهایی سر سبز می باشد و هم اکنون به چشم انتظار گردشگران پرانرژی و خوش ذوق نشسته.

آرامگاه رافینا کامبرس

از معروف ترین این آرامگاه های می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آرامگاه رافینا کامبرس

آرامگاه دختری که زنده به خاک سپرده شده و مادرش سالها چشم انتظار دخترِ نگون بختش نشست.

آرامگاه اوا پرون

آرامگاه زنی که روزگارانی یکی از زنان بزرگ و همسر رییس جمهور آرژانتین خوان پرون بود.

آرامگاه خانوادگی پاژ

روزنامه نگاری که آرامگاهش به لیست آرامگاه های جاودانه ی قبرستان ریکولتا اضافه شد.

مرداد 3, 1396 1:00 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط