کی میتوانیم ارزانتر به دبی سفر کنیم؟

از اواسط پاییز تا عید نوروز بهترین زمان برای سفر به دبی است. این موضوع را بارها توریست هایی که زیاد سفر میکنند بیان کرده اند. در این فصل قیمتها هم کمی بیشتر میشود حواستان باشد!

اینکه در زمستان دنبال تور ارزان دبی باشید تقریبا مثل گشتن سوزن داخل انبار کاه است. چرا که این شهر خلیجی تابستان را که به جز آفتاب سوزان چیزی ندارد و اگر هم به دبی بروید به جز کم کردن جربی ها باید فقط به دیدن فضاهای سرپوشیده اکتفا کنید و بس!

dubai

dubai

به طور کلی دبی از شهرهای نسبتا گران است و اغلب هزینه ها 60 تا 90% بیش تر از هزینه های شهر تهران هستند و تفاوت قابل توجهی دارند. پس در این شهر دنبال ارزانی نسبت به ایران نباشید. اما کم نیستند مراکز خرید و رستوران و … که نسبت به لوکسترین های دبی ارزان اند.

اما چرا با وجود لوکس بودن دبی باز هم سفر به این شهر زیاد است؟

به دلیل امکان خرید بلیط هواپیما متعدد ارزان و تنوع هتل ها، سفر به دبی، سفری راحت و مناسب است و با همه جور رنج قیمتی می توان آن را تجربه کرد؛ از هزینه های معقول و متوسط گرفته تا قیمت هایی که سر به فلک می کشند.

هزینه رزرو هتل های دبی متفاوت است؛ اینجا هتل های با قیمت مناسب، زیاد پیدا می کنید، اما هتل های لوکس و گران هم کم نیستند. هزینه ی خورد و خوراک در دبی هم متوسط است و می توانید از فست فودهای زنجیره ای بزرگ پکیج های غذای با قیمت معمولی بگیرید. هزینه ی رفت و آمد در دبی هم اگر اهل مترو باشید، متوسط است. تاکسی ها نسبتا گران هستند و شاید بیشتر به درد سفرهای خانوادگی و چندنفره بخورند.

تابستان ارزانتر از زمستان!

سفر ارزان به دبی

آب و هوای دبی گرم و خشک بیابانی است. تابستان های دبی با میانگین دمای ۴٠ درجه ی سانتی گراد در روز، شبیه سونایی است که بیشتر از ده دقیقه نمی شود در آن تاب آورد. این موقع سال، دمای آب دریا هم به ٣٧ درجه می رسد و هتل ها مجبورند دمای آب استخرهای خصوصی شان را پایین بیاورند تا مسافران وقت شنا خیال نکنند دارند برای شام آب پز می شوند. بنابر این توریست های حرفه ای زمستان را برای سفر به دبی انتخاب میکنند.

اما در ماه های آبان و آذر و فروردین و اردیبهشت، دبی هوای دلچسبی با دمای زیر ٣٠ درجه ی سانتی گراد دارد و بهترین زمان سفر به دبی همین ماه هاست. پس هم سفر به دبی در تعطیلات نوروز می چسبد و هم اگر دغدغه درس و دانشگاه ندارید، می توانید پاییز را برای سفر به آن انتخاب کنید. زمستان دبی هم زیاد سرد نمی شود؛ نه روز و نه شب. فقط ممکن است گاهی باران ببارد که آن هم میزان خیلی کمی دارد. در زمستان میانگین دمای هوای دبی در روز ٢٣ درجه ی سانتی گراد و در شب به ١۴ درجه ی سانتی گراد می رسد.

آذر 8, 1396 11:50 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط