کلیبر

اگر با تور ایرانگردی به سمت استان آذربایجان شرقی سفر می کنید، شهر کلیبر یکی از شهرهای بسیار دیدنی این استان به شمار می رود. آب و هوای معتدل کوهستانی کلیبر آن را به یک منطقه ی توریست پسند تبدیل کرده است. تمام نقاط کلیبر سرسبز و پوشیده از مراتع و جنگل های انبوه می باشد.
برای رزرو هتل، هتل آپارتمان آنزا کلیبر را پیشنهاد و توصیه می کنیم.

هتل آپارتمان آنزا کلیبر

هتل آنزا یک هتل تک ستاره در شهرستان کلیبر است که از طریق تبریز، اهر قابل دسترسی می باشد. نزدیکی هتل آنزا به قلعه ی بابک، جنگل های ارس باران، جنگل آینالو، رود ارس …. از ویژگی های مثبت و بارز این هتل می باشد.

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

در تمام سوئیت های هتل تک ستاره ی آنزا یخچال، تلویزیون، سرویس ایرانی، سرویس فرنگی، اینترنت پرسرعت وایرلس و… وجود دارد.
به علاوه در لابی هتل نیز می توانید از اینترنت وای فای استفاده کنید. برای صرف وعده های غذایی و همین طور میان وعده ها رستوران و کافی شاپ هتل آنزای کلیبر آماده ی خدمات رسانی به مسافرین خود هستند.

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

رزرو هتل / هتل آنزا کلیبر

جاذبه های گردشگری کلیبر

از جاذبه های گردشگری شهر کلیبر می توان به مسجد و حمام کلیبر، قلعه ی فرخی (برج کلیبر)، حمام مهرآباد، دره ی پیغام، پل بزرگ خدا آفرین، پل کوچک خدا آفرین، مکیده دره سی و… اشاره کرد.
حمام کلیبر به جا مانده از دوران شاه عباس می باشد. این حمام تا سال 1340 برای استفاده مردم دایر بوده است. و تا مدتی نیز مخروبه ای بیش نبود. اما حدود 10 سال است که با نظارت سازمان گردشگری مرمت شده و در شمار میراث فرهنگی و تاریخی کشور درآمده است.

حمام کلیبر

هشت ضلعی کلیبر شبیه برج خان باغی و دوزال است. این قلعه از آجر ساخته شده و دارای 8 متر ارتفاع و 2.2 متر عرض در هر ضلع می باشد. تاریخ نگاران این برج را به ملکشاه سلجوقی نسبت می دهند.

قلعه ی فرخی کلیبر

از مشهورترین حمام ها، حمام مهرآباد کلیبر می باشد. این حمام از پنج قسمت تشکیل شده است:
تالار بزرگ رختکن، محل نظافت، تالار شستشو، گرم خانه، خزینه ی آب
تاریخ ساخت حمام مهرآباد به دوران شاه طهماسب بازمی گردد.

حمام مهرآباد کلیبر

دره ی پیغام از شمال تا جنوب کلیبر گسترده شده و رودخانه ی پیغام نیز از دل این دره می گذرد. در فصل گرما و تابستان گردشگران بسیاری به بازدید و تفرج در این دره درمی آیند.

دره ی پیغام کلیبر

پل خدا آفرین از دو پل مستقل تشکیل شده که قسمت هایی از یکی از این پل های شکسته و نیمی از آن باقی مانده است. اما پل دیگر کاملا سالم می باشد.

پل خدا آفرین کلیبر

دره ی مکیدی دره ای جنگلی و بسیار سرسبز است که در شهرستان کلیبر قرار گرفته است. پارک جنگلی حصار شده ای که در این دره ایجاد شده است، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود.

دره ی مکیدی کلیبر

شهرستان کلیبر محل زندگی ارمنی های متعددی بوده است. از دوران زندگی ارمنی ها آثار بسیاری در این شهر به جای مانده است. از جمله ی آثار به جا مانده از ارمنی ها، قلعه ی وینه می باشد. قلعه ی وینه در بالای کوهی در روستای زیبای وینه قرار دارد که اکنون فقط خرابه های آن به یادگار مانده است. این قلعه از دوران قاجاریه به جا مانده و شباهت بسیاری به کلیسای سنت استپانوس دارد.
قلعه ی بابک نیز از مشهورترین مکان های دیدنی کلیبر می باشد. سه کیلومتر که در جهت جنوب غربی از شهر کلیبر دور شوید، به دره ی سرسبزی می رسید که مملو از درختان تنومند و سربه فلک کشیده می باشد. قلعه ی بابک نیز  در این دره ی زیبا واقع شده و برای رسیدن به آن باید چیزی در حدود 2 ساعت در دل جنگل پیاده روی کنید.

قلعه بابک کلیبر

اگر سفری به استان آذربایجان شرقی داشتید، سفر به کلیبر و بازدید از دیدنی های این شهر را فراموش نکنید.

شهریور 7, 1395 12:02 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط