کدام شهر بیشترین هتل های 5 ستاره را دارد؟

هتلداری صنعتی است که پا به پای گردشگری و سفر تکامل یافته است. از زمان های دور که مسافرخانه و کاروان سراها برای اقامت کاروان ها و تجار برپا شدند صنعت هتلداری شکل گرفت تا به امروز که هتل ها به شکل لوکس و امروزی در آمده اند ادامه داشته است.

حالا هتل ها به آخرین فناوری ها مجهز شده اند و بر اساس کیفیت خدمات به آنها ستاره داده می شوند و هر چه ستاره های یک هتل بیشتر باشد نشان دهنده کیفیت بالای آن است و البته هزینه اقامت در آن نیز بالاست.

در حال حاظر هتل برج العرب در دبی تنها هتل 7 ستاره دنیاست! این هتل روی یک جزیره مصنوعی ساحته شده و ارتفاع بسیار بالایی دارد و یکی از مشهورترین آسمان خراش های جهان است.

هتل برج العرب

هتل برج العرب

وقتی صحبت از هتل های با کیفیت می شود همه فکرشان به سمت دبی همان شهر ساحلی عمارت که همسایه آنور آبی مان است معطوف می شود. اما بهتر است بدانید بیشترین هتل 5 ستاره را لندن دارد نه دبی!

دبی هتل های لوکس بسیاری دارد اما تعداد 5 ستاره هایش به لندن نمیرسند. طبق آمار رسمی که در اواخر سال 2017 اعلام شد لندن با داشتن 75 هتل پنج ستاره صدر نشین است و پس از آن دبی با 61  هتل در مقام دوم ایستاده و نیویورک با 59 هتل پنج ستاره جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

پاریس هم با 56 هتل و میامی با 46 هتل با فاصله کمی در گروه این پنج شهر برتر می باشند.

از دیگر شهرهایی که در گروه ده شهر برتر است می توان به لس آنجلس با 39 هتل، بانکوک و شانگهای هر کدام با 33 هتل، واشنگتن با 32 هتل و رم هم 32 هتل اشاره کرد.

نکته جالب اینکه قیمت هتل های سه شهر اول این لیست دو برابر قیمت هتل های سه شهر انتهای لیست است که این خود جای بحث دارد. درست است که هتل های پنج ستاره خدمات تقریبا مشابهی ارائه می دهند اما دلایل بسیاری بر روی قیمت هتل تاثیر گذارند.

هتل لوکس

هتل لوکس

لندن بیشترین هتل 5 ستاره را دارد

همانطور که در بالا اشاره شد لندن با دارا بودن 75 هتل لوکس پنج ستاره در جهان رکورد دار است. هتل گروسونور هاوس (Grosvenor House Hotel)، در سال 1929 بازگشایی شد و همچنان یکی از بزرگترین هتلهای 5 ستاره لندن با 494 اتاق باقی مانده است. این هتل در میفر(Mayfair)، یکی از گرانترین و اعیان نشین ترین منطقه های لندن قرار دارد.

دبی دومین شهر هتل های 5 ستاره

دبی خیلی وقت نیست که مورد توجه گردشگران قرار گرفته و در همین سالهای کم توانسته خوب خودش را در دل توریست ها جا کند. این شهر شیخ نشین با سرمایه گذاری های کلان توانسته زیرساخت های مناسبی را برای جذب توریست فراهم کند به طوری که حالا ازنیویورک آمریکا هم در تعداد هتل های 5 ستاره جلوتر زده و دومین شهر جهان است که بیشترین هتل لوکس را دارد.

این شهر محل استقرار 61 هتل 5 ستاره و رکورد دار 86 درصدی اسکان در سال 2006 می باشد. همچنین هتل برج العرب بعنوان تنها هتل 7 ستاره دنیا شناخته شده است که با معماری تاثیر گذار و ویژگیهایش باعث افتخار این شهر می باشد.

هتل های 5 ستاره

هتل های 5 ستاره

نیویورک شهر سوم هتل های لوکس!

شهر نیویورک بدلیل گوناگونی وسیع و دارا بودن شرایط غذایی، فرهنگهای متفاوت، تفریحات و دیگر فاکتورها، محبوب است. از 59 هتل 5 ستاره در نیویورک، 32 هتل در مرکز منهتن، 15 هتل در جنوب منهتن و 12 هتل در میدان تایمز قرار دارند.

آبان 6, 1397 9:41 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط