کجاها را در کوالالامپور ببینیم؟

در 2 کیلومتری مرکز شهر کوالالامپور منطقه ای به نام کوالالامپور سنترال «KL Sentral» وجود دارد که بهترین محل برای اقامت است. پس از خرید تور مالزی بهتر است در یکی از هتل های کوالالامپور سنترال اقامت کنید تا به همه چیز دسترسی داشته باشید.

از آنجایی که این منطقه در قلب کوالالامپور واقع شده دسترسی به حمل و نقل عمومی، بازار های خرید، دیدنی ها، بناهای تاریخی و هر چیز دیگر بسیار ساده است.

دیدنی های کوالالامپور

Little India

اگر عاشق خیابان های شلوغ با در و دیوار نقاشی شده یا بازارهای شلوغ هندوها هستید بهتر است سری به Little India محله هند کوچک بزنید. اینجا هر آنچه که قرار است در هند ببینید را خواهید دید. این محله در در Brickfields واقع شده که در بافت اصلی کوالالامپور نیست.
در هند کوچک تمام هنرهای دستی و سنتی هندوها را میتوانید ببینید و بعنوان سوقات بخرید. بدون شک در سفر به مالزی سوقاتی هندی بیاورید همه را شگفت زده خواهید کرد.

Little India

Little India

موزه ملی مالزی

اگر شیفته دیدن آثار هنری و تاریخی هستید باید سری به موزی ملی مالزی در این شهر بزنید تا بیشتر با فرهنگ این کشور آشنا شوید.

در این موزه گذشته از گالری ملی هنرش، اطلاعات خوبی درباره تاریخ، اقتصاد، جغرافیا، هنر، صنایع دستی و فرهنگ مالزی به شما می دهد. این موزه که در سال 1963 بنا شده و در هر سه طبقه اش مانیتورهای کارگذاری شده که اطلاعاتی به شما می دهند. شما می توانید در این موزه گنجینه های بسیار با ارزشی چون کامل ترین مجموعه اسکلت جنوب شرق آسیا را تماشا کنید.

معبد Sri Mahamariamman

راستش را بخواهید محله هندوها تنها دیدنی هندی واقع در کوالالامپور نیست. معبد سری ماهاماریامان که یکی از قدیمی ترین معابد هندو ها در این شهر است نیز میتواند شما را ساعت ها محو خودش کند. در اینجا عبادت هندوها را از نزدیک تماشا کنید و اگر کمی روابط عمومی بالایی داشته باشید شانس گرفتن سلفی با راهب های هندو را دارید.
این معبد با ۲۲۸ عروسک که توسط هنرمندان هندی ساخته شده و داستان رامایانا را به تصویر می کشند پوشیده شده است.

Sri Mahamariamman

آسمان نمای ملی

شاید هیچ کدام از موارد بالا نظرتان را جلب نکند، در آخر بد نیست سری هم به آسمان نمای ملی یعنی مرکز یادگیری علوم نجومی و آسمانی این شهر سری بزنید. این مکان بین علاقه مندان به نجوم بسیار محبوب است. از اینجا میتوان با استفاده از تلسکوپ های قوی به رصد آسمان و سیارات پرداخت!

فروردین 27, 1397 1:16 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط