کتابخانه ال آتنو؛ عکس منتخب نشنال جئوگرافیک

یکی از تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک مربوط به کتابخانه ای در آرژانتین میشود. این کتابخانه که در واقع قبلا سالن تئاتر بوده پس از تبدیل شدن به کتابخانه سوژه دوربین عکاسان بسیاری شده است. و حالا تصویری متفاوت را از لنز دوربین توماس مارتین تماشا میکنیم.

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. و این بار تصویری از یک کتابخانه بعنوان عکس روز انتخاب شده است.

کتابخانه ال آتنو

کتابخانه ال آتنو

این کتابخانه که در بوینس آیرس واقع شده، ساختمان یک آمفی تئاتر قدیمی با قدمت در حدود 100 سال است. که اکنون به یکی از معروف ترین کتابخانه های دنیا تبدیل شده. در این کتابخانه باشکوه می توانید با یک فنجان قهوه ساعت ها در میان انبوهی از کتاب ها و معماری عجیب کتابخانه وقت بگذرانید.

عکاس خوش ذوق این اثر، «توماس مارتین مک شین» اهل استرالیا است که برای گردشگری راهی این شهر شده بود.

این کتابخانه که ال آتنو نام دارد. یکی از جاذبه های گردشگری شهر بوینس آیرس است که با این تصویر در سطح جهانی هم معروفش ده است. احتمالا از این پس یکی از موارد بازدید، در تور آرژانتین همین کتابخانه باشد.

غیر از ال آتنو که معروف ترین کتابفروشی بوینس آیرس است، کتابفروشی های شناخته شده و خاص دیگری نیز در این شهر وجود دارند. کالچرال فکتوری یکی از این کتابفروشی ها است که مجموعه ای از کافه و رستوران، کتابفروشی، کتابخانه و نمایشگاه در کنار یکدیگر واقع شده اند. کتابفروشی دیگر لیبروس دل پاساخه نام دارد که یک کافه کتاب بزرگ و معروف با فضایی گرم و قدیمی است.

مرداد 26, 1396 12:36 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط