خرید تور ژانویه به مقصد ترکیه

با نزدیک شدن به سال نوی میلادی، مردم کشورهای مختلف سعی می کنند با خرید تور ژانویه خود را به کشورهایی برسانند که هرچه بهتر و باشکوه تر مراسم سال نو را برگزار می کنند. برای ایرانیان نیز کشور ترکیه اولین گزینه برای خرید تور ژانویه محسوب می شود.

1خرید تور ژانویه به مقصد ترکیه

1خرید تور ژانویه به مقصد ترکیه

کریسمس در ترکیه و خرید تور ژانویه

ترکیه کشوری مسلمان در شمال غربی ایران است که سالها است هدف اصلی گردشگری ایرانیان محسوب می شود. اما ترکیه دارای تقویم میلادی است از این روی کریسمس و سال نوی میلادی را علی رقم مخالفتها بسیار باشکوه برگزار می کند.

مردم ترکیه مسلمانان بسیار متعصبی هستند از این روی در شهرها و روستاهای ترکیه خبری از جشن کریسمس نیست. اما در شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا و آنتالیا قضیه کمی فرق می کند و از مدتها قبل از کریسمس می توانید نمادهای زیبای این جشن بین المللی را در مکانهای مختلف مشاهده کنید.

به دلیل اهمیت جشن کریسمس در شهرهای مهم ترکیه مراسم ویژه ای به مناسب سال نوی میلادی برگزار می شود. در این شهرها دکوراسیون خیابانها و مراکز خرید به مناسب این رویداد تغییر کرده و حال و هوای کریسمسی پیدا می کنند.

2خرید تور ژانویه به مقصد ترکیه

2خرید تور ژانویه به مقصد ترکیه

اما ترکها شب سال نو را نوئل می نامند و در این روزها مانند بسیاری کشورهای دنیا درخت را تزئین کرده و موسیقی شاد گوش می دهند. در خیابانهای ترکیه افرادی با پوشیدن لباس معروف بابا نوئل این روزهای شاد و رنگی را به مردم یادآور می شوند. مردم به هم هدیه می دهند و بازار خرید از حراجیها هم حسابی داغ است.

در دنیا اغلب شب میلاد حضرت مسیح که طبق اعتقاد برخی 25 دسامبر است، کریسمس واقعی است و این روز جشن گرفته می شود. در بسیاری از کشورهای دنیا این روز تعطیل است اما در ترکیه خبری از تعطیلی در این روز نیست. مردم مسلمان ترکیه این روز را مانند یک روز عادی سپری می کنند، اما در کلیساها مراسم خاص این روز برگزار می شود.

در ترکیه تنها روز اول ژانویه تعطیل رسمی است که این روز اولین روز سال جدید محسوب می شود. در سال 1935 این روز با تصویب پارلمان ترکیه به عنوان تعطیل رسمی انتخاب شد. پس از ساعت 24 روز 31 دسامبر  سال تحویل می شود و به این مناسبت در شهرهایی نظیر استانبول و آنکارا مراسم سال تحویل برگزار می شود که پر از رقص و شادی، آتش بازی و برنامه های سرگرم کننده است. از این روی بسیاری که قصد خرید تور ژانویه را دارند سعی می کنند در این ایام خود را به شهرهایی نظیر استانبول و آنتالیا برسانند تا در این مراسم به خصوص شرکت کنند.

دی 5, 1396 10:00 ق.ظ نوشته شده توسط : الناز باهر
برچسب ها برچسب ها: , , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط