وعده افزایش هتل در آبادان

جمشید حمزه زاده «رئیس جامعه هتلداران کشور» در حاشیه مراسم ارتقاء هتل پارس کاروانسرا آبادان به 5 ستاره که در سالن همایش های این هتل برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توسعه کمی هتل ها بر اساس نتایج حاصل از نیازسنجی ها صورت می گیرد، اظهار کرد: در مناطقی که نیاز به وجود هتل احساس می شود اقدام به توسعه کمی هتل ها می کنیم.

وی عنوان کرد: در شرایطی که در شهری نیاز به هتل باشد و در شهری دیگر این نیاز احساس نشود توسعه کمی هتل ها و ساخت هتل جدید در مناطقی که تقاضا برای آن ها باشد صورت می گیرد.

هتل پارس در ابادان

رئیس جامعه هتلداران کشور پیش بینی وضعیت بازار و مسافران برای 5 یا 10 سال آینده را در توسعه کمی و کیفی هتل ها تأثیرگذار دانست و ادامه داد: ایجاد بازارهای جدید و معرفی ظرفیت های گردشگری شهرها در استان های کشور و به ویژه استان خوزستان در افزایش گردشگران تأثیر زیادی دارد.

حمزه زاده با تاکید بر اینکه برنامه ریزی مسئولان باید به گونه ای باشد که گردشگران سراسر ایران را به این منطقه جذب کنند، توضیح داد: با توجه به نیازسنجی هایی که تاکنون صورت گرفته است و در حال حاضر نیاز به توسعه کمی هتل ها و ساخت هتل جدید در شهرستان های آبادان و خرمشهر احساس نمی شود.

وی با اشاره به تردد مسافران نوروزی، زوار و مسافران ایام اربعین حسینی در این منطقه توضیح داد: از آنجایی که ملاک ما میانگین مسافران در طول سال است و تردد در این ایام شاید در مجموع بیشتر از یک ماه از سال را به خود اختصاص ندهد نمی تواند دلیلی برای توسعه هتل ها باشد و در واقع تأثیر این عوامل محدود است.

مدیرعامل گروه هتل های پارس در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرآنلاین مبنی بر اینکه چه اقداماتی را در خصوص استفاده از فارغ التحصیلان رشته های گردشگری مناسب می دانید، افزود: این فارغ التحصیلان عموما اطلاعاتی در سطح تئوری دارند و به صورت عملی تجربه چنین کارهایی را ندارند؛ از آنجایی که کار هتل خدماتی است این افراد نمی توانند خود را تطبیق دهند و کمتر در این حوزه جذب می شوند.

هتل آبادان

این پیشنهاد را دادیم تا رشته های هتلداری را به سمت عملی تر شدن ببرند و دانشجوی این رشته بیشتر کار خود را در هتل طی کند تا در کلاس، اما این موضوع هیچ جای کشور عملی نشده است.

مثلاً فردی که فارغ التحصیل رشته مدیریت هتلداری است توقع دارد که حتماً مدیر شود اما باید از صفر شروع کند تا بتواند با کسب تجربه مدیریت موفق تری را اعمال کند.

مرداد 21, 1396 11:32 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط