واچر هتل از مسافران خارجی گرفته شود

فعالان صنعت هتلداری در نشستی با رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کردند که باید از مسافران خارجی هنگام ورود به کشور نیز واچر هتل دریافت شود.

در این هم اندیشی شهرام شیروانی بازرس جامعه هتلداران ایران و رئیس جامعه هتلداران استان همدان گفت: انتظارمان این است زمانی که مهمانان خارجی به تهران و یا دیگر فرودگاه های کشور وارد می شوند، به جهت رعایت مسائل امنیتی، واچر هتل نیز در هنگام ورود به کشور از آن ها دریافت شود.

همیشه اعلام می شود که مهمان خارجی داریم اما این افراد در تهران یا شهرستان ها به منازل شخصی و یا آپارتمان های استیجاری می روند؛ بخصوص اتباع کشورهای چین و کره که به صورت مستقل اقدام به اجاره آپارتمان می کنند. انتظارمان این است که این افراد از اماکن مجاز و هتل ها استفاده کنند.

هتل صدف کیش

هتل صدف کیش

ما در تهران با ۴۰ درصد کاهش ورود مسافر مواجه هستیم. یکی از هتل های خوب در همدان برای روز اول عید فقط ۶ رزرو داشته است. این در حالی است که دو هزار تخت در همدان داریم و ما بدترین زمستان را سپری کردیم. در شهر مشهد ۲۰۰ هتل در حال ساخت است اما هتلداران اعلام می کنند با ۳۰ درصد کاهش روبرو بوده اند. در سازمان میراث فرهنگی هیچ سیاستگذاری برای اینکه در کدام استان به چند هتل نیاز است، انجام نمی شود.

در ادامه مهرداد تاوتلی مدیرعامل شرکت هتل های ایرانگردی و جهانگردی نیز گفت: ما ۶۴ هتل زیرمجموعه وزارت رفاه داریم. انتظارمان این است که اداره اماکن دستورالعمل های مشخصی را برای مسائلی از جمله استفاده قلیان در هتل ها و یا مهمان های شبانه و… داشته باشند تا در استان ها سلیقه ای عمل نشود. با داشتن یک کتابچه که فصل الخطاب باشد، بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

وی با انتقاد از فعالیت خانه مسافرها افزود: منازلی به اسم خانه مسافر و یا خانه شبانه به وجود آمده که امنیت آن شهر را به خطر انداخته است.

در ادامه مجید قلیچ خانی مدیر یکی از گروه های هتلی گفت: زمانی که می خواهیم در قشم هتلی بسازیم، تا جایی که می توانیم از داخل کالاهای مربوط به هتل را تأمین می کنیم اما برای اینکه این کالاها را به جزیره قشم بیاوریم، باید ۹ درصد ارزش افزوده هم پرداخت کنیم. این در حالی است که اگر بخواهیم این کالا را از کشورهای خارجی بخریم، برایمان ارزانتر درمی آید.

اکنون خانه مسافرها در جزیره کیش وب سایت دارند و بدون دریافت مدرک شناسایی، مسافر می پذیرند. در اطراف تهران نیز باغ هایی وجود دارد که مردم مهمانی های خود را در آنجا می گیرند و دیگر به هتل ها مراجعه نمی کنند. شرایط برای کارهای خلاف نیز در این باغ ها فراهم است.

کوچ سرفینگ

کوچ سرفینگ

سرهنگ جعفری جانشین پلیس مهاجرت هم در این برنامه گفت: امنیت گردشگران خارجی برعهده ماست. قانون داریم که کسی اجازه ندارد اتباع خارجی را در منزل خود اقامت دهد. با هاستل ها و فعالان کوچ سرفینگ… که بدون مجوز فعالیت کرده اند، برخورد کرده ایم و این فعالان شناسایی شده اند ولی سرورهای خارجی دارند که از کشورهای دیگر مدیریت می شوند.

ما به هاستل ها و کوچسرفهایی که مجوز ندارند، اجازه فعالیت نمی دهیم. تا کنون این قاعده نبوده است که هر کسی ویزا گرفت، حتماً مشخص کند که در کجا مستقر شود. ما از این موضوع استقبال می کنیم که هر اتباع خارجی در هنگام ورود به کشور، واچر هتل داشته باشد.

اسفند 26, 1396 9:38 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط