هفت شهر عشق را عطار گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

چنان که مولوی در بیت بالا عطار نیشابوری را ستوده است، این شاعر بلند پایه ی اواخر قرن ششم و اوایل قرن هفتم که متولد نیشابور می باشد، از مفاخر این شهر باستانی می باشد.
اگر به شهر تاریخی نیشابور سفر می کنید، پیشنهاد رزرو هتل آنلاین از طریق سایت رزرو هتل اینترنتی آرمان سفر به آدرس www.armansafar.com  را می دهیم.

هتل کمال الملک

هتل سه ستاره ی کمال الملک یک هتل فوق العاده در میدان خیام نیشابور، خیابان مدرس می باشد. این هتل از اولین اقامتگاه های نیشابور بوده که برای مسافرین این شهر و کاروان هایی که از این منطقه عبور می کردند مورد استفاده قرار می گرفته است.
هتل کمال الملک در سال 1338 هجری شمسی به دست مرحوم علی اکبرخان رضوانی ساخته شد. هتل سه ستاره ی کمال الملک بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و از لحاظ امکانات رفاهی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
این هتل در واقع درون یک باغ واقع شده و اطراف آن پوشیده از فضای سبز و چشم اندازهای زیبا و دیدنی می باشد.
برای اقامت در هتل سه ستاره ی کمال الملک می توانید یکی از اتاق های یک تخته، اتاق دو تخته، اتاق سه تخته و یا اتاق چهار تخته را انتخاب کنید. با رزرو هر یک از اتاق های مزبور صبحانه رایگان نیز برای مسافران سرو خواهد شد.
در هر یک از اتاق های هتل سه ستاره ی کمال الملک یخچال، تلویزیون، اینترنت وای فای، سرویس ایرانی و سرویس فرنگی قرار داده شده است.
همچنین یک رستوران بسیار با صفا، کافی شاپ، پارکینگ اختصاصی، نمازخانه و اینترنت در لابی هتل از دیگر امکانات هتل کمال الملک هستند.

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

 

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

 

 

رزرو هتل  / هتل کمال الملک نیشابور

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

 

 

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

 

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

رزرو هتل / هتل کمال الملک نیشابور

اگر بخواهید به مکان های دیدنی و جاهای تماشایی نیشابور سری بزنید، منطقه ی حفاظت شده ی بینالود، منطقه ی حفاظت شده ی رئیسی، آبشار بوژان، آبشار هو، آبشار گرینه، روستای بوژان، شاد یاخ، دره ی هفت غار، افلاک نمای خیام، دهکده چوبین نیشابور، آبشار کمیشاه، رودخانه نشیب، دهکده چوبی نیشابور، منطقه ی حفاظت شده ی حیدری، روستای خرو علیا، آبشار بار و… از بهترین جاذبه های گردشگری نیشابور می باشند.
از دیگر مکان های دیدنی نیشابور می توان به بنای گنبد کلیدر اشاره کرد. این اثر تاریخی در داخل روستای کلیدر در بخش سرولایت نیشابور قرار دارد. و به صورت یک چهار طاقی زیبا می باشد که ضلع شرقی آن دارای جلوآمدگی به صورت ایوان ورودی ست.
پلان بنا، چهار طاقی است و از تخته سنگ های صاف جهت مصالح آن استفاده شده است. در زیر گنبد، دو سنگ قبر بزرگ وجود داشته که یکی از آن ها به موزه ی نیشابور منتقل گردیده است. تاریخ یکی از سنگ قبرها 902 هجری و دیگری 913 هجری می باشد.
اگر بازدید از مکان های کمی ترسناک برایتان جذاب باشد، می توانید به سردابه ی ماروسک در مجاورت روستای ماروسک سرولایت بروید. در این نقطه تپه  ای به وسعت بیش از صد متر و ارتفاع حدود 5 متر قرار دارد که بر روی آن قبرستان قدیمی روستا می باشد. در داخل این تپه، سردابه ای قرار دارد که از دو اتاق به موازات یکدیگر و یک راهرو تشکیل شده است. در اتاق غربی سردابه تعداد زیادی اسکلت انسانی به صورت آشفته قرار دارد. قدمت این سردابه به اواخر قرن هفتم و اوایل قرن هشتم هجری می رسد.
آرامگاه فضل بن شاذان، آرامگاه بی بی شطیطه، امام زاده غریب، مقبره بی بی صالح، آرامگاه و یادبود شیخ عطار نیشابوری، امام زاده محروق، آرامگاه خیام، آرامگاه و بنای یادبود استاد کمال الملک و همین طور آرامگاه یغمای نیشابوری نیز از مقبره های دیدنی و باشکوه شهر نیشابور می باشند.

نیشابور / آرامگاه عطار

مرداد 16, 1395 4:44 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط