هتل ژاپنی تمام اتوماتیک با لوازم خودکار

ژاپنی ها از مردمان خلاقی هستند که هر از چندگاهی با اختراعات شگفت آورشان به جهانیان گوشزد می کنند هنوز هم در عرصه ساخت تجهیزات هوشمند پیشرو هستند.

در جدیدترین دستاوردهای ژاپن چاشنی فناوری در میهمان نوازی تلفیق شده و موجب شده تا هتلی هوشمند با لوازم و امکانات اتوماتیک ساخته شود.

هتل ProPILOT Park Ryokan که از پیشرفته تریرن فناوری های روز استفاده می کند درواقع برای تبلیغات اینگونه تجهیزات ساخته شده و به صورت دائمی برقرار نیست.

هتل “ریوکان” بخشی از یک پروژه تبلیغاتی است که قرار است جلوه ای از هتل های آینده را به نمایش گذارد. قرار شده این هتل برای روز بیست و چهارم مارچ، تنها همین یک روز، مورد استفاده قرار گیرد و برنده های مسابقه شبکه های اجتماعی، بتوانند یک روز کامل در این هتل اقامت کرده و استفاده از امکانات و لوازم اتوماتیک آن را تجربه کنند.

هتل خودکار ژاپنی

در این هتل از دمپایی، مبلمان، تخت و سایر اشیاء هوشمند استفاده شده است. با که اقامت در این هتل گویا 100 سال به آینده سفر کرده اید.

زمانی که به این ریوکان وارد می شوید و از شما استقبال می شود، از آنجایی که قبل از وارد شدن به یک خانه یا معبد ژاپنی، رسم است که کفش های خود را در بیاورید، مجموعه ای از دمپایی های روفرشی با فشار یک دکمه، حرکت می کنند و روبروی شما به صورت منظم قرار می گیرند. سپس چند شگفتی دیگر درون اتاق در انتظار شماست؛ برای مثال، مبلمان، بالشت های روی کف و لوازم خودکار اتاق به طور هوشمند حرکت می کنند و مرتب می شوند.

اگرچه حرکت این اشیا مانند یک جادو به نظر می رسد اما تکنولوژی عامل اصلی این همه شگفتی است. ان کفش ها و بالشتک های متحرک تکنولوژی خود را از فناوری پارک هوشمند خودروهای نیسان گرفته اند.

کفش های محرک

نیک مکسفیلد Nick Maxfield سخنگوی شرکت نیسان می گوید : دوربین هایی در سقف بخش پذیرش ریوکان و اتاق ها تعبیه شده اند که اشیاء روی کف را به وسیله تکنولوژی بررسی تصاویر مورد بررسی قرار می دهند و سیستم از این اطلاعات برای انتخاب مسیر مناسب جهت اجرای مانور پارک کردن استفاده می کند که البته این کار توسط یک ریموت کنترل انجام می گیرد.

در مورد دمپایی های ریوکان نیز همه چیز خیلی ساده است؛ هر کدام از دمپایی ها دارای دو چرخ کوچک می باشد. این چرخ ها نه تنها باعث می شوند که دمپایی ها بتوانند به نقطه مناسب خود باز گردند و مانند یک خودرو پارک کنند؛ بلکه زمانی که دمپایی پوشیده می شود، بسرعت درون کف آن مخفی می گردند.

اردیبهشت 9, 1397 11:59 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط