هتل های ایران از بوکینگ حذف شد

هنگامی که در سامانه جهانی بوکینگ هتل های ایران را جست و جو می کنید، با عبارت ” متاسفانه اقامت در ایران در دسترس ما نیست ” مواجه می شوید.
این اتفاق از زمان بازگشت دوباره تحرمیم ها افتاده است که پیرو آن، نام هتل های ایران از سامانه جهانی بوکینگ حذف شد.
معروف ترین هتل بوکینگ در جهان Booking.com نام دارد که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام از سوی دونالد ترامپ و بازگشت تحریم ها به ایران، رابطه خود را با هتل ها و شرکت های ایرانی قطع کرد.

هتل های ایران از بوکینگ حذف شد

حذف هتل های ایران از booking

تنها یک هفته بعد از اعلام لغو برجام از سوی آمریکا، سامانه بوکینگ با ارسال ایمیلی، خروج و حذف هتل‌های ایرانی از پلتفرم خود را اعلام کرد.
این ایمیل حاوی پیام های زیر بود:

١- حذف و کنسل‌نمودن فوری تمامی فعالیت‌های مربوط به ایران در پلتفرم
٢- رزروهای انجام‌شده با تاریخ Check Out تا روز ۴ نوامبر ٢٠١٨، محترم است و همچنان پابرجاست.
٣- تمامی رزروهای مربوط به تاریخ ۵ نوامبر ٢٠١٨ به بعد، کنسل و حذف می‌شود.
این وب سایت معروف از بهمن ماه سال گذشته واحد پولی ایرانی را به سامانه خرید خود اضافه کرد تا این چالش همیشگی دسترسی مالی محدود ایرانی را حل کند.
هتل‌های کشور به این سامانه پیوسته بودند تا رزرو اتاق در ایران برای گردشگران خارجی تسهیل شود و از طرف دیگر ایرانیان هم بتوانند هتل و ‌هاستل مورد نیازشان را از این طریق خریداری کنند.
این سامانه ی معروف بیش از 142 میلیون از نرات مشتریان هتل ها را در سراسر جهان منتشر کرده است. با این وجود که چیزی از اضافه شدن واحد پولی ایران به سامانه خرید این سامانه نمی گذرد و حالا با تحریم ها، هتل های ایران در این وب سایت حذف شد و دسترسی ایرانی‌ها و خارجی‌ها هم به امکانات اقامتی محدود شود.

اردیبهشت 30, 1397 10:39 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط