هتل سنگسر مهدی شهر

اگر به استان سمنان سفر می کنید، شهر مهدی شهر یکی از شهرهای دیدنی این استان می باشد که بازدید از آن را به همه ی هموطنان توصیه می نماییم. شهر سنگسر در 15 کیلومتری شمال شهر سمنان واقع شده است. برای رزرو هتل در مهدی شهر، هتل سه ستاره ی سنگسر را توصیه می کنیم.
هتل سنگسر در انتهای خیابان صاحب الزمان مهدی شهر واقع شده است. این هتل سه ستاره دارای انواع اتاق دو تخته، سوئیت امپریال دو نفره و سوئیت آپارتمان با ظرفیت 2 نفر می باشد.
هر یک از اتاق ها و سوئیت های هتل سنگسر دارای یخچال، تلویزیون، سرویس ایرانی، سرویس فرنگی، اینترنت وای فای و … می باشند.

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

همین طور هتل سنگسر دارای پارکینگ اختصاصی برای مسافران خود بوده و در کنار رزرو هر یک از اتاق ها یا سوئیت های هتل صبحانه ی رایگان نیز سرو می گردد. برای صرف دیگر وعده های غذایی می توانید از رستوران با کیفیت هتل سنگسر بهره مند شوید.

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

 

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

 

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

رزرو هتل / هتل سنگسر مهدی شهر

جاذبه های گردشگری سنگسر

از برترین مکان های دیدنی مهدی شهر می توان به پارک آبشار مهدی شهر، موزه ی عشایری ایل سنگسر، عمارت کیپور، دیواره صخره نوردی سنگسر سل، کافر قلعه، امام زاده قاسم سنگسر و… اشاره کرد.
پارک آبشار، پارکی فوق العاده زیبا در دامنه ی کوه ظهر تاسوعا می باشد. این پارک در بدنه ی کوه بنا شده و دارای درختانی بی نظیر، تعداد زیادی آلاچیق، چندین آبشار و زیستگاه حیات وحش می باشد. همچنین پارک آبشار دارای یک سینمای روباز، دو دریاچه ی مصنوعی، پارک مخصوص کودکان و پارکینگ وسیعی نیز هست.

پارک آبشار مهدی شهر

اما نماد اصلی پارک آبشار مهدی شهر، مجسمه ی آرش کمان گیر است که در بخش بالایی و مرتفع پارک قرار گرفته، این پیکر اثر هنرمند بزرگ مهدی شهر حبیب دانایی فرد می باشد.

پارک آبشار مهدی شهر

پارک آبشار مهدی شهر

موزه ی عشایری ایل سنگسر مجموعه ای بسیار ارزشمند از آثار تاریخی گران بهای تاریخی عشایر ایل سنگسر می باشد. به طور دقیق تر می توان گفت چیزی بیش از 800 اثر تاریخی از زندگی، فرهنگ و آداب و رسوم عشایر ایل سنگسر در این موزه ی مردم شناسی نگهداری می شود.
در 5 کیلومتری شمال دربند مهدی شهر، دیواره ی سنگسر سل قرار گرفته که یک دیواره ی طبیعی صخره نوردی ست. برای آن دسته از گردشگرانی که به کوه نوردی و صخره نوردی علاقه مندند، این دیواره یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سنگسر محسوب می گردد.
در جنوب شهر تاریخی مهدی شهر برروی قله کوه آثار قلعه ای بسیار کهن که از سنگ ، گچ و ساروج است به چشم می خورد. این قلعه اثری به جا مانده از ایران پیش از اسلام می باشد و به همین مناسبت کافر یا قلعه گبرها نام دارد.

قلعه کافر سنگسر

دیوارها و برج و باروی آن سنگ و گچ و ساروج و قسمتی از دیوارها از آجر است و پیداست که بنیاد دژ از زمان‌های دیرین بوده و همچنان که از اسم آن مشخص می‌شود بعداً مورد استفاده باطنیان یعنی پیروان حسن صباح(رجب ۴۸۳ تا ۶ ربیع‌الثانی ۵۱۸ هجری قمری) قرار گرفته و به همین جهت به رسم سلجوقیان(شاخهٔ بزرگ ۴۲۹_۵۵۲ هجری) که باطنیان را «ملاحده» می‌نامیدند، آنجا را «کافر قلعه» خوانده‌اند.
میان بومیان سنگسر چنین شایع است که ساکنین این قلعه پس از سال‌ها پایداری سرانجام هنگامی که ناچار به ترک آن شدند سلاح‌ها، وجوه و اشیاء گران بهای خود را در جوار قلعه، در شکاف کوهی پنهان کرده و جلوی آن را با سنگ و صخره چنان گرفتند که به کلی ناپدید شده و تاکنون کسی موفق به کشف آن ها نشده است. بدیهی ست در صورتی که این اشیا ارزشمند تاریخی پیدا شوند، گنج بسیار گران بهایی از دل کوه بیرون آمده و ارزش زیادی خواهد داشت.

شهریور 6, 1395 8:06 ق.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط