هتل زندان ها، تجربه جدیدی در صنعت گردشگری

هتلداران همیشه برای متفاوت بودن و توسعه صنعت گردشگری خلاق عمل کرده و به ایجاد بناهای متفاوتی می اندیشیده اند. خانه های درختی و یورت ها (چادرهای گرد عشایر مغول و ترک که به عنوان خانه استفاده می شوند.) نمونه هایی از این بناهای متفاوت بودند و حالا شاهد نوآوری دیگری در این صنعت هستیم: زندان های قدیمی.

هر شخصی با شنیدن نام هتل زندان می تواند در ذهنش تصور متفاوتی داشته باشد؛ تجربه ای جذاب و همچنین دلهره آور. این هتل ها قرار نیست هتل های پنج ستاره باشند و در واقع تجربه جدیدی برای ماجراجویانی است که تمایل دارند زندگی در زندان را تجربه کنند؛ جاذبه گردشگری ای که به گردشگری سیاه معروف است. در زیر به معرفی تعدادی از هتل زندان ها می پردازیم.

هتل سلیکا، اسلوونی

این هتل که در لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی قرار دارد زمانی اقامتگاه جوانان بوده است و در حال حاضر نیز تبدیل به یکی از مهمانخانه های محبوب جوانان شده و محلی مناسب برای کسانی است که تمایل دارند شبی را در سلول زندانی ارتشی بگذرانند. این زندان در سال 1882 ساخته شده و تا زمان سقوط دولت کمونیست یوگسلاوی و استقلال اسلوونی در 1991 فعال بوده است. بنای این ساختمان در مکانی ایده آل و نزدیک به بسیاری از امکانات رفاهی ساخته شده است و هر یک از 20 سلول آن توسط یک هنرمند یا تحت تاثیر یک هنرمند طراحی شده است. هزینه ای که برای این هتل پرداخته می شود بین 18 تا30 یورو برای هر شب است.

هتل مال مزون در آکسفورد انگلستان

دیوارهایی ستبر، سقفی کوتاه و پنجره های 15 سانتیمتری ویژگی های اصلی این بنا هستند. شهر آکسفورد که با لندن یک ساعت ونیم فاصله دارد و همه آن را به نام دانشگاهش می شناسند، گنجی پنهان نیز دارد؛ قلعه ای مربوط به قرون وسطی که در قرن یازدهم ساخته شده و در قرن چهاردهم به عنوان زندانی با ضریب امنیتی بالا مورد استفاده قرار می گرفته. امروز سلول های قدیمی این زندان جای خود را به اتاق های لوکس داده اند. اما هنوز این امکان وجود دارد که لباس های سیاه و سفید را در آن اجاره کرد. قیمت اجاره این هتل از 159 یورو برای هر شب شروع می شود.

هتل هت آریستوس، هلند

ساختمان این زندان در جنوبی ترین بخش هلند با فاصله ای حدود 110 مایل از آمستردام قرار دارد و ساخت آن به سال 1863 میلادی باز می گردد. این هتل که با هزینه 15 میلیون یورویی به یک هتل لوکس تبدیل شده، نزدیک به 150 سال محل نگهداری زندانیان خطرناک بود تا آخرین روز کاریش در سال2007 هیچ زندانی ای نتوانست از آن فرار کند. این هتل در حال حاضر 24 اتاق و 12 سوییت دارد و هزینه اقامت در سوییت های آن شبی 700یورو است.

هتل لانگهولمن، سوئد

این هتل در جزیره لانگهولمن واقع در مرکز استکهلم قرار دارد و در قرن چهاردهم ساخته شده و زندانی سلطنتی بوده و از 1725 تا 1975 به عنوان زندان استفاده می شده. در این ساختمان همچنان بوتیک ها، مراکز خرید و سالن های تئاتر مختلفی وجود دارد و بسیاری فعالیت های فرهنگی در آن صورت می گیرد. همچنین مسافران می توانند از موزه های مربوط به زندان بازدید کنند.

هتل چهار فصل ترکیه

این هتل که به سبک نئوکلاسیک ترکیه و در اوایل 1900 میلادی ساخته شده تا سال 1969 یک زندان بوده و در نزدیکی ایاصوفیه و مسجد آبی قرار دارد به طوری که از بالکن آن می توانید ایاصوفیه را مشاهده کنید. همچنین این هتل نمایی رو به دریای سیاه دارد.

هتل لیبرتی، بوستون

این زندان در سال 1851 ساخته شد و افراد زیادی مانند مالکوم ایکس در آن محبوس بوده اند. این زندان در سال 1990 بسته شد و در سال 2001 تبدیل به هتلی با 289 اتاق شد. درها و پنجره های این هتل هنوز به صورت میله های زندان هستند.

مهر 3, 1395 12:54 ق.ظ نوشته شده توسط : مدیر هتل
برچسب ها برچسب ها: ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط