هتل جهانگردی ماهان

شهر ماهان یکی از شهرهای خوش آب و هوای استان کرمان می باشد. این شهر در 35 کیلومتری جنوب شرقی کرمان قرار گرفته و بر خلاف بیشتر مناطق کرمان به دلیل همجواری با کوه های پلوار و جوپار از آب و هوای اقلیمی بسیار مطبوعی برخوردار است.

اگر به استان کرمان و شهر زیبای ماهان سفری پیش رو دارید، توصیه می کنیم برای رزرو هتل با قیمت مناسب در این شهر هتل جهانگردی ماهان را انتخاب کنید.

این هتل تک ستاره در میدان قرنی شهر ماهان، روبروی سینما قدس واقع شده است. اگر با اتوموبیل شخصی خودتان سفر می کنید که مستقیم به هتل خواهید رفت، اما اگر با پرواز خود را به این منطقه رسانده باشید، فاصله از فرودگاه تا هتل جهانگردی ماهان یک ساعت با ماشین می باشد، که فاصله ی نسبتا زیادی ست. اما این مسافت از فرودگاه تا هتل امکان تماشای مناظر اطراف و حال و هوای شهر را برای شما فراهم می سازد.

رزرو هتل / هتل جهانگردی ماهان

رزرو هتل / هتل جهانگردی ماهان

این هتل تک ستاره دارای امکانات خاصی نیست. اما اقامت در هر یک از اتاق های دو تخته، اتاق سه تخته و یا سوئیت چهار تخته ی آن برای مسافرین همراه با آرامشی بی نظیر و به یاد ماندنی خواهد بود. در هر یک از اتاق ها و سوئیت های هتل جهانگردی ماهان از یخچال، تلویزیون و تلفن اختصاصی برخوردار خواهید بود.

وقتی در هتل جهانگردی ماهان اقامت می کنید، فاصله ی شما از باغ شازده ماهان 7 کیلومتر، از شاه نعمت اله ولی تنها 1 کیلومتر، از سه کنج 15 کیلومتر، از جوپار 17 کیلومتر و از ارگ راین 70 کیلومتر خواهد بود.

جاذبه های گردشگری ماهان

در بالا به برخی جاذبه های گردشگری شهر ماهان اشاره کردیم. اما اگر  بخواهیم دقیق تر به مکان های دیدنی این شهر بپردازیم، موارد زیر را نیز باید عنوان کنیم.
آتشکده قنات غسان یک روستای زرتشتی نشین در چند کیلومتری شهر ماهان می باشد. قدمت و تاریخ این آتشکده به دوران بنی امیه بازمی گردد.

روستای سه کنج که از روستاهای بسیار بزرگ این ناحیه بوده و در شرق شهر کرمان واقع شده است. این روستا دارای آب و هوایی بسیار خوش و مطبوع بوده و مردمی زنده دل و شاد دارد. از همین رو روستای سه کنج به مقصد توریستی محبوبی میان گردشگرانی که به کرمان می آیند تبدیل شده است. آبشار سه کنج نیز در همین روستا واقع شده است.

بقعه ی شیخ علی بابا هم در روستای سه کنج قرار گرفته و آرامگاه زاهدی ست که در قرن نهم هجری می زیسته است.

باغ شازده ماهان از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر ماهان و استان کرمان می باشد. این باغ که از دوران قاجار به جا مانده، را می توان به جرات زیباترین باغ تاریخی ایران زمین دانست.

روستای لنگر در دهستان ماهان، دارای طبیعتی بکر و تماشایی می باشد. در این روستا می توانید از یخدان لنگر دیدن کنید که در شرق روستا قرار گرفته و قدمت آن به حدود 250 سال قبل بازمی گردد.

در 10 کیلومتری شمال باغ شازده ماهان، بلندی ها و دره های تیگران به چشم می خورد. تیگران چشم انداز فوق العاده ای داشته و برای عکاسی منطقه ای بی نظیر محسوب می شود.

ساختمان شترگلو واقع در شرق شهر ماهان از بناهای تاریخی به جا مانده ی دوران قاجاریه است. در مرکزیت ساختمان شترگلو حوضخانه ای بی نظیر با سقفی گنبدی شکل و بلند را می بینید که تماما مقرنس کاری شده است. در اطراف این حوضخانه دهلیزهایی تعبیه شده که جریان هوا را از دو بادگیر قرینه و زیبا، پس از عبور از خنکای آبی که به طور مداوم از یک فواره می جوشد و در حوض و پاشویه ها جریان می یابد به فضاهای پیرامونی که برای استراحت ساکنان خانه در روزهای گرم تابستان پیش بینی شده هدایت می کند.

جاذبه های گردشگری ماهان 44 444 4444

مرداد 23, 1395 5:01 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط