هتلداری مشهد در انزوای مدارس و حسینه ها

محمدرحیم نوروزیان فرماندار مشهد در خصوص اسکان مسافران مذهبی گفت: سیاست استفاده از مدارس و حسینیه ها برای اسکان زائران صنعت هتلداری را نابود می کند. در این باره باید تجدید نظر شود.

نوروزیان افزود نیمی از هزینه اسکان فرهنگیان و زوار که در مدارس اسکان میابند به بخش هتلداری اختصاص یابد این صنعت نیز رونق میابد.

یکی دیگر از گلایه های فرماندار مشده این بود که؛ هر وزارتخانه برای خودش در مشهد زایر سرا راه انداخته به طوری که اینک حدود 200 مکان اقامتی متعلق به ارگان های دولتی وجود دارد. از شهرداری مشهد می خواهم که تسلیهات ساخت زایر سرا را به ارگان های دولتی ندهد چرا که این موضوع نابودی صنعت هتل داری را دامن می زند.

کمپ اسکان زائر

کمپ اسکان زائر

سالانه حدود سه میلیون گردشگر خارجی و 27 میلیون گردشگر داخلی به مشهد سفر می کنند. خراسان رضوی با بیش از نیمی از واحدهای اقامتی دائم کشور شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر در مجموع هزار واحد از این مراکز اقامتی را در خود جای داده است.

با اجرای طرحهای نوسازی در بافت اطراف حرم مطهر رضوی در مشهد حقوق مکتسبه حدود 40 هزار میلیارد ریالی برای مالکان و سرمایه گذاران این منطقه به وجود آمده است. باید برای پاسخگویی صحیح به این حقوق مکتسبه چاره اندیشی شود. فقدان پاسخگویی به این موضوع تبعات اجتماعی خاص خود را در پی دارد.

میزان اعتبار اجرای کامل طرح نوسازی اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) و منطقه ثامن مشهد حدود 30 هزار میلیارد ریال می باشد که 13 هزار و 180 میلیارد ریال آن کسری است. تامین این کسری در مقابل حجم سرمایه های بزرگ و کوچک موجود رقمی نیست.

اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده منطقه ثامن مشهد و پیرامون حرم مطهر امام رضا (ع) در محدوده ای به وسعت 310 هکتار از سال 1371 آغاز شده و تاکنون 45 درصد پیشرفت داشته است.

هتلداری مشهد

هتلداری مشهد

فروردین 23, 1397 9:15 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط