نیاز کشور به 770 هتل دیگر

با وجود ساخت هتلهای متعدد، کشور هنوز به هتل نیاز دارد

 
عضو شورای عالی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: برای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه به ساخت ۷۷۰ هتل در کشور نیاز داریم که دولت هم‌اکنون ساخت ۴۰۰ هتل را در دستور کار خود قرار داده است.

 

غلام حیدر ابراهیم بای‌سلامی

غلام حیدر ابراهیم بای‌سلامی  ۳۰ تیرماه در مراسم افتتاح یک هتل در مشهد با بیان اینکه دولت ساخت ۴۰۰ هتل را به بخش خصوصی واگذار کرده، اظهار کرد: توسعه اقامتگاه‌ها در شرایط فعلی بر اساس آمایش سرزمین انجام گرفته و توزیع عدالت اقتصادی به صورت ویژه مورد توجه است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در شرایط کنونی پیشران توسعه ملی در عرصه‌های مختلف است و تلاش می‌کند دارایی‌ها و املاک این سازمان در همه جا زنده شود.

بای‌سلامی خاطرنشان کرد: بازسازی و احیای هتل هما شماره یک در مشهد نیز در راستای برنامه‌ها و اهداف مزبور است که با تلاش دولت تدبیر و امید بعد از 13 سال توقف در کار خود به بهره برداری رسید.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با بیان اینکه در بازسازی این هتل از توان داخلی و تکنولوژی روز جهان استفاده شده است، ادامه داد: از این پروژه می‌توان به عنوان پروژه نوین گردشگری کشور نام برد.

وی اظهار کرد: ایجاد هلدینگ جامع گردشگری باعث ایجاد همگرایی و هم افزایی بسیار مناسب و دستاوردهای ارزشمند  خواهد شد که استراتژی توسعه را با استفاده از نیروهای دانش آموخته داخلی به همراه دارد.

بای سلامی افزود: طرح‌های اجرایی در صنعت گردشگری مورد استقبال سرمایه‌گذاران خارجی نیز قرار گرفته و هم‌اکنون ساخت چندین هتل در سراسر کشور به صورت جدی دنبال می‌شود.

فریدون موافق، مدیرکل هتل همای شماره یک در مشهد نیز گفت: این هتل در سال 1351 افتتاح شد و تا سال 1381 فعالیت داشت که فعالیت آن به دلیل مشکلاتی متوقف شد.

وی افزود: با همت سازمان تامین اجتماعی و حمایت‌های دولت یازدهم روند بازسازی این هتل از سال 1393 آغاز شد و در بخش‌های مختلف آن از امکانات روز دنیا استفاده شده و در عین حال شکل سابق آن نیز حفظ شد.

مرداد 2, 1396 11:56 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط