نخستین هتل رباتیک در ژاپن تأسیس شد

وقتی صحبت از ربات و پیشرفت های علمی می شود ژاپنی ها همچنان مثل سابق خودنمایی می کنند. اخیرا ژاپنی ها نخستین هتل رباتیک خود را راه اندازی کرده اند تا این عنوان را هم به خود اختصاص دهند.

برای اولین بار هتل هایی زنجیره ای تاسیس شده اند که همه کارها در آن توسط ربات و هوش مصنوعی انجام می شود. به جای کارمندان ربات ها خدمات رسانی می کنند در اینجا تقریبا هر چیزی بوی آینده را می دهد. آینده ای که در فیلم های علمی به تصویر کشیده می شود.

این هتل های زنجیره ای Henn ne نامگذاری شده اند که به زبان خود ژاپنی ها به معنای عجیب است. وقتی برای ژاپنی ها عجیب باشد پس باید دیگران شگفت زده شوند.

هتل رباتیک در ژاپن

هتل رباتیک در ژاپن

البته این نخستین هتل رباتیک نیست پیش از این در سال 2015 اولین هتل رباتیک در ناگاساکی تاسیس شد و حالا این فناوری گسترش یافته تا هتل های زنجیره ای در سراسر ژاپن تاسیس شوند.

به هر حال یک شعبه از این مجموعه به نام هتل مایهام در شرق توکیو قرار دارد. در این هتل دایناسورهای رباتیک مجهز به حسگر حرکت به مهمانان خوشامد می گویند.

در قسمت پذیرش مسافران با استفاده از تبلت موجود روی میز می توانند زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند تا برای برقراری ارتباط با ربات ها مشکلی نداشته باشند.

علاوه بر خدمات عمومی هتل در درون اتاق ها نیز دو مینی ربات وجود دارند که Tapia نامیده می شوند. آنها به میهمانان کمک می کنند تا کارهای مختلفی انجام دهند. از پخش موسیقی گرفته تا تغییر کانال تلوزیون و تنظیم دما و …

البته در کنار ربات ها چند نیروی انسانی وجود دارند تا در صورت بروز اختلال به مسافرین کمک کنند.

تا کنون 8 هتل رباتیک در سراسر ژاپن تاسیس شده اند و قرار است بر این تعداد افزوده گردند.

نخستین هتل رباتیک در ژاپن

نخستین هتل رباتیک در ژاپن

شهریور 27, 1397 11:15 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط