نخستین هتل تماما حلال در تایلند

برای اولین بار یک هتل در تایلند موفق به کسب گواهینامه تاییدیه حلال از شورای اسلامی شد. این برای نخستین بار است که از طرف هتلداران تایلند مسلمانان تا این حد جدی گرفته می شوند. احتمالا افراد زیادی با شنیدن این خبر برای خرید تور ارزان تایلند اقدام می کنند.

از آنجایی که در کشورهای جنوب شرق آسیا تقریبا همه جور موجود دریایی و خزنده و پرنده ای بعنوان غذا استفاده می شوند. یافتن غذایی که از نظر مسلمانان کاملا حلال باشد دشوار است.

ازاین رو هتل المروز در بانکوک، پایتخت تایلند، اقدام به تهیه امکانات و خوراکی های کاملا حلال کرده است. این اقدام جهت جذب گردشگران مسلمان انجام شده و البته که موفق نیز می شود.

گردشگری اسلامی

گردشگری اسلامی

هتل المروز در بانکوک که از تمامی گردشگران با ادیان مختلف پذیرایی به عمل می آورد امکانات و تجهیزات لازم برای ایجاد یک فضای اسلامی و حلال را برای گردشگران مسلمان دارا هست.

هتل دارای اتاق نماز و استخرهای شنای جداگانه برای مردان و بانوان نیز می باشد. تمامی نمازخانه ها به سمت خانه کعبه ساخته شده اند و میهمانان زنی که تنها سفر می کنند می توانند در طبقه مخصوص بانوان که تماما دارای کارمندان زن می باشد سکونت یابند.

این هتل که گواهینامه حلال را از شورای اسلامی مرکزی تایلند در بانکوک، پایتخت تایلند به دست آورده است و دارای منظره ای از معماری اسلامی می باشد.

رستوران برکت در این هتل دارای غذاهای مختلف سنتی اسلامی از جمله خاورمیانه، مدیترانه و جنوب آسیا با رعایت رژیم های اسلامی، فاقد گوشت خوک و محصولات دارای مشروبات الکلی می باشد و طرز تهیه گوشت حلال نیز بایستی با ذبح حلال انجام شده باشد.

ساکسیت ساروات مدیر غذا و نوشیدنی رستوران در این باره به خبرنگاران گفت: حلال به این معناست که تمامی فرایندهای تولید از جمله ذخیره سازی و همچنین ظروف و تجهیزات مورد استفاده در هتل پاک و بهداشتی هستند. استاندارد بالا در بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است.

گردشگری حلال

گردشگری حلال

اسفند 28, 1396 10:03 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط