“میدان ایران” در کشور آرژانتین

نام میدان آرژانتین در پایتخت کشورمان را تا کنون زیاد شنیده ایم. آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا نام یک میدان در تهران باید به نام کشور آرژانتین باشد؟ این نامگذاری چه موقع انجام شده و هدف از این کار چه بوده؟

میدان ایران در آرژانتین

میدان ایران در آرژانتین

مورد دیگری که شاید از آن بی اطلاع باشید، وجود میدان ایران در کشور آرژانتین است! بله در پایتخت آرژانتین هم به رسم تلافی نام میدانی را ایران نهاده اند. و در وسط آن طرحی از سرستون های تخت جمشید نصب شده است.

برای اطلاع از قیمت تور آرژانتین تابستان 96 کلیک کنید.

این میدان بیست و دوم اردیبهشت سال 1344 به نام ایران نامگذاری شد. میدان «ایران» با معماری به سبک دوران هخامنشی از میادین بزرگ و زیبای… شهر بوینوس آیرس پایتخت آرژانتین است.

درون این میدان ستونی با ارتفاع 19 از تخت جمشید نصب شده که از هر جای شهر قابل دیدن است و به وعده گاهی برای اهالی این شهر مبدل شده.

میدان ایران

این ستون، در ایران و با ابعاد واقعی ستون تخت جمشید ساخته و به آرژانتین هدیه شده و حتی نقوش آن هم برابر اصل است. در انتهای این ستون سردیس گاو که از سردیسهای کاخ آپادانا است دیده می شود.

بوئنوس آیرس (Buenos Aires) پایتخت کشور آرژانتین و بزرگ‌ترین شهر و بندر آن است. این شهر در ساحل جنوبی ریو دو لاپلاتا، و بر روی ساحل جنوب شرقی قاره آمریکای جنوبی، و مقابل شهر ساکرامنتو، اروگوئه واقع شده ‌است.

مرداد 18, 1396 3:14 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط