معرفی قلعه بدروم ترکیه

ترکیه که همواره مهد گردشگری بوده امسال هم همانند هر سال گردشگران ایرانی بسیاری خودشان را آماده کرده اند تا در تور ترکیه تابستان 96 شرکت کنند. بارها در مورد انواع جاذبه های گردشگری ترکیه نوشته ایم. اما شاید یک عمر نوشتن هم در مورد زیبایی های ترکیه کم باشد در این مطلب هم به گوشه ای دیگر از جاذبه های توریستی ترکیه اشاره می کنیم.

بدروم

شهر بدروم همان جاییست که امروز از زیباییهایش خواهیم گفت! این شهر بندری ترکیه سالهاست که یکی از گردشگاه های معروف توریست های ترکیه است. بدروم که ریشه ای در تاریخ کهن هم دارد در زمان باستان با نام هالی کارناسوس شناخته میشده.

بدروم یکی از عجایب زمان باستان بوده که در طی قرنها بوسیله زلزله های مکرر بناهای ارزشمند و باستانی آن تخریب شده اند. اما هنوز هم تعدادی از این یادگارهای تاریخی پابرجا هستند و قلعه بدروم از این جمله است.

Bodrum-Castle

این قلعه که در قرن پانزدهم توسط مبارزین جنگ های صلیبی ساخته شده است هنوز هم پا برجاست و از آن استفاده میشود اما نه برای اهداف نظامی! این قلعه هم اکنون به قطب گردشگری بدروم مبدل شده و بازدیدکنندگان بسیاری دارد.

قلعه بدروم که در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است توسط تیمارگر شوالیه ساخته شد و به همین دلیل به نام قلعه سنت پیترز هم معروف است. در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی بر می گردید.

در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن، این کلیسا به یک مسجد تغییر کاربری داد. این قلعه که در سال 1595به عنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به صورت موزه در آمده است.

قلعه بدروم

از آنجا که قلعه بدروم نزدیک بندر ساخته شده از آن بالا تماشای قایق های لوکس و گران قیمت که در بندر پارک شده اند. و یا اسکی بازانی که روی آب با جت اسکی ها و قایق های تندرو مانور میدهند بسیار دیدنیست. پیشنهاد ما این است که اگر به ترکیه سفر کردید بازدید از قلعه بدروم را فراموش نکنید.

خرداد 6, 1396 12:38 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط