معرفی شهر فاس مراکش، شهر بدون خودرو

شهر فاس مراکش هیچ خودرویی ندارد!

شهر فاس مراکش هیچ خودرویی ندارد!

مراکش که به خاطر طبیعت و معماری خاصش که در آن از رنگ های طبیعی شاد استفاده میشود. به عروس آفریقا شهرت یافته است. این کشور در بین کشور های آفریقایی بیشتر به لحاظ گردشگری شناخته شده است. برای اطلاع از تور مراکش تیر ۹۶ اینجا کلیک کنید.

یکی از شهر های خاص مراکش فاس نام دارد. این شهر از این لحاظ خاص است که برای حفظ بافت سنتی و باستانی اش اجازه تردد هیچ خودرویی را در سطح شهر نمیدهد!

همچنین فاس بزرگ ترین شهر دنیاست که تردد خودرو ها در آن ممنوع است.

شهر بدون خودروی فاس

شهر بدون خودروی فاس

فاس که از شهر های اسلامی مراکش است. ۷۰۰ مسجد و ۴۰۳ کاخ دارد. بیشتر از هر شهر دیگری مورد توجه گردشگران قرار میگیرد. پیشینه تاریخی شهر فاس مراکش به سال ۱۷۲ هجری قمری برمیگردد و بنیان گذار این شهر ادریس ازهر است!

فاس پس از کازابلانکا و رباط که به ترتیب اولین و دومین شهر بزرگ مراکش هستند، در مقام سوم قرار دارد. طبق آمار رسمی که در سال ۲۰۰۴ تهیه شده این شهر در آن زمان ۹۴۶٫۸۱۵ نفر جمعیت داشته است. که قطعا تا کنون افزایش یافته اند.

از دیگر مواردی که میتوان در مورد فاس به آن اشاره کرد شاهانه بودن این شهر است. شهرهای رباط و مکناس و فاس به شهر های شاهانه مراکش معروفند.

شهر فاس به سه بخش فاس البالی (شهر قدیم و محصور)، فاس الجدید، ویل نوول (به معنی شهر جدید) تقسیم شده است.

صنایع دستی مراکش

صنایع دستی مراکش

ویل نوول، جدیدترین بخش فاس است و توسط فرانسوی ها ساخته شده است. مرکز شهر فاس البالی از مرکز شهر دو بخش دیگر بزرگ تر است و به عنوان بزرگ ترین منطقه شهری ممنوع برای رفت وآمد خودرو شهرت دارد.

تیر 14, 1396 4:22 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط