معرفی شهر افسس ترکیه

ترکیه از نظر گردشگری طبیعی و گردشگری تاریخی- فرهنگی بسیار غنی است. هنوز بقایای امپراتوریهای روم و … که زمانی بر ترکیه حکومت میکردند در جای جای ترکیه مشاهده میشوند. تور لوکس ترکیه گزینه مناسبی برای بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی ترکیه است.

شهر باستانی اِفِسوس در زمره همین آثار تاریخی ترکیه قرار میگیرد که یادگار امپراتوری رومیان است. این شهر با قدمتی چند هزار ساله پیش از میلاد مسیح یکی از بزرگترین شهر های آسیای صغیر بوده. و تا 4 قرن پس از میلاد نیز همچنان محل زندگی و داد ستد مردم ناحیه بوده است.

شهر افسس

شهر افسس

امروزه ویرانه های شهر اِفِسوس به عنوان مرکز گردشگری و باستان شناسی استفاده میشوند. این شهر در سه کیلومتری جنوب شهر سلجوک استان ازمیر کشور ترکیه قرار دارد.

افسوس در قرن ۱ قبل از میلاد یکی از بزرگترین شهرها در تمام امپراطوری روم بود، که خانه ی یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، معبد آرتمیس بود. خرابه های افسوس موجود در سایت های بزرگ باستان شناسی به خوبی حفظ شده و که یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ترکیه است.

جاذبه های آن شامل سالن تئاتر عظیم، معبد هادریان و کتابخانه باشکوه سلسوس که یک ساختمان دو طبقه است و ساخته شده که بیش از ۱۲،۰۰۰ کتیبه ها را در خود جای دهد.

«افسوس» میزبان یکی از هفت کلیسای آسیا در کتاب «مکاشفه یوحنا» در «عهد جدید» بوده است و شاید انجیل یوحنا در این محل به رشته تحریر درآمده باشد. همچنین بسیاری بر این باورند که «هفت خفتگان افسوس» (در قرآن: أصحاب الکهف)، که مسیحیان و مسلمانان آنها را مقدس می دانند، در این شهر زندگی می کردند و در غاری نزدیک به آن، سالهای بسیار به خواب رفته اند.

بقایای شهر افسس ترکیه

بقایای شهر افسس ترکیه

زمان شکوه شهر افسس به دوران نو سنگی حدود 4 قرن پیش از میلاد باز میگردد. این شهر سومین شهر بزرگ و پرجمعیت در منطقه آناتولی بوده است.

همچنین این شهر نیایشگاه آرتمیس را که یکی از عجایب ۷ گانه جهان باستان به شمار میرود را در خود جای داده بود که در سال ۴۰۱ پس از میلاد توسط John Chrysostom از بین رفت.

خرداد 22, 1396 2:47 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط