معرفی دو هتل پیشرفته و رباتیک

هیچ کس نمی تواند تاثیر فناوری را بر جذب مشتری هتل ها نادیده بگیرد. همین فناوری های به ظاهر ساده تصمیم مشتری را برای انتخاب هتل تغییر می دهند.

فرض کنید شما قرار است به سفر بروید و دو هتل برای اقامت پیش رو دارید. یکی از آنها اینترنت دارد در عوض دیگری اینترنت ندارد اما استخر بزرگتر و رستوران کامل تری دارد انتخاب شما کدامیک است؟ بدون شک نسل جوان اینترنت را مهمتر از هر چیزی می داند.

اما هتلهایی وجود دارند که فناوری در آنها موج میزند و تقریبا بیشتر کارها در هتل به روش آینده انجام می شوند.

هتل هن نا (Henn-na) ژاپن

Henn-na

همانطور که اننتظارش میرود ژاپنی ها نخستین هتل رباتیک را ساخته اند. ژاپن از کشورهای پیشرو در فناوری است و بنابراین انتظاری جز این را هم نباید از آن داشت.

اگرچه ربات های به کار رفته در هتل چندان ظاهر جذابی ندارند اما کارهای محوله را به درستی انجام می دهند. کارهایی مثل پذیرش میهمان، حمل اثاثیه و حتی شوخی و خوش و بش را ربات ها در این هتل انجام می دهند.

ــ انرژی هتل مدرن هن-نا به کمک پنل های خورشیدی تأمین می شود.

ــ درب الکترونیکی اتاق ها مجهز به فناوری تشخیص چهره است.

هتل ویرجین (Virgin)، شیکاگو

هتل ویرجین

هتل ویرجین یکی دیگر از هتل های پیشرفته در شیکاگو است. این هتل به گفته مالک آن برای برقراری ارتباط و تعامل با انواع گجتهای هوشمند تجهیز شده است.

همه این ارتباطات در هتل به کمک اپلیکیشن (Lucy) که مخصوص این هتل طراحی شده انجام می شود. کارهایی مانند رزو اتاق، تصفیه حساب، خدمات اتاق و بسیاری از کارهای دیگر توسط این اپ مدیریت و انجام می شوند.

ــ لوسی حتی درجه حرارت اتاق ها را نیز تنظیم می کند و از آن می توان به عنوان کنترل از راه دور تلویزیون نیز استفاده کرد.

ــ سرویس خودروهای برقی تسلا مجهز به وای فای قدرتمند است.

اردیبهشت 1, 1397 1:03 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط