معرفی تور گردشگری ماسوله

در فصل بهار و با گرم شدن هوا؛ بیشتر ایرانیان اهل سفر به شمال کشور نظر دارند. انصافا چیزی بهتر از این هم نمی توان تجسم کرد. در یک روز بهاری با هوای آفتابی گشت و گذار در میان جنگل ها و شنایی در سواحل خزر چه چیزی کمتر از سفر به جزایر استوایی دارد؟

شمال ایران بهشت گردشگری محسوب می شود. بازدید از تمام این بهشت، در یک سفر امکان پذیر نیست. بخصوص اگر با یک تور یک روزه همراه باشید.

اگر خواهان بازدید از مکانی جنگلی و سرسبز باشید. پیشنهاد ما بازدید از ماسوله یکی از شهرهای رشت است. که در یک تور یک روزه هم امکان پذیر است!

موقعیت جغرافیایی ماسوله

ماسوله

ماسوله یکی از مکان های گردشگری گیلان

ماسوله شهری شمالی واقع در استان گیلان است. که در ۵۵ کیلومتری رشت، در میان کوه های پوشیده از جنگل با وسعتی معادل ۱۶ هکتار میزبانی برای ایرانگردان با ذوق است.

شهرهای فومن، ماکلوان، خلخال و طارم از همسایگان سرسبز ماسوله هستند. استان گیلان سراسر زیباییست اما نکته ای که در مورد ماسوله وجود دارد. این است که: در لیست آثار ملی؛ نام ماسوله به عنوان یک میراث فرهنگی و طبیعی به چشم میخورد!

فرهنگ و زبان

مردم ماسوله به زبان تالشی سخن می گویند. و از فرهنگی ۸۰۰ تا هزار ساله بهره می برند. پیشینه این شهر به هزار سال قبل باز می گرد و از نظر فرهنگی بسیار غنی است.

در منطقه ای به نام ماسوله قدیم که در ۱۰ کیلومتری محل جدید ماسوله است. آثاری از تمدن گذشته و فرهنگ آنان به چشم می خورد.

در اطراف ماسوله کوه ها و قله های از قبیل: شاه معلم (شامولوم)، آسمانکوه، لاسه سر، تروشوم و کله قندی. وجود دارند. که منظره چشم نوازی به این منطقه بخشیده اند.

در این بین قله شاه معلم با ارتفاع ۳۰۵۰ متر مرتفع ترین قله است. و برای صعود و کوهنوردی سوژه مناسبی است.

معماری ماسوله

معماری بی نظیر ماسوله

معماری بی نظیر ماسوله

ماسوله از معماری خاصی بهره برده که یکی از دلایل معروفیت آنهم محسوب می شود. معماری ماسوله به صورت پله ای است. به گونه ای که پشت بام خانه پایینی به حیات خانه بالایی تبدیل شده. این معماری به دلیل این است، که خانه ها در شیب یک تپه بنا شده اند.

به دلیل شکل خانه ها و وجود پله وسایل نقلیه در آن قادر به تردد نیستند.

آبشار های ماسوله

گفتنی ها در این باب بسیار است. وصف زیبایی ماسوله در یک نوشته نمی گنجد. بگذارید مطلب را با آبشارهای ماسوله به پایان برسانیم.

در هر کجای ماسوله آبشاری زیبا و پر آب به چشم می خورد. از جمله آبشار های ماسوله می توان به آبشار «کوشم» اشاره کرد. که در انتهای دره ای جنگلی در ارتفاعات واقع شده. ارتفاع این آبشار به ۳۰ متر می رسد. آبشار های معروف دیگر نیز وجود دارد که با نام های: رودخان با ارتفاع بیش از 20 متر، آبشار خرم بو «خربو»، آبشار توریشوم و آبشار لارچشمه شناخته می شوند.

آبشار ماسوله

آبشار ماسوله

مسیر دست رسی

اگر با خواندن این مطلب مشتاق دیدار از ماسوله شدید؛ می توانید پس از ورود به شهر فومن وارد جاده ماسوله شوید. و پس از طی مسیری حدود ۳۵ کیلومتر به مقصد برسید.

اردیبهشت 3, 1396 1:00 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط