معرفی تور کرواسی، گردشگری در قاره سبز

کرواسی کشوری در در منطقه بالکان «جنوب مرکزی اروپا» است. همسایگان شمالی این کشور اسلوونی و مجارستان هستند. شمال شرقی را با صربستان و بوسنی هم مرز است. مونتنگرو و دریای معروف آدریاتیک هم در جنوب این کشور قرار دارند.

این کشور از جمله کشورهایی است که کوهستان پر جذبه آلپ بخشی از خاکش را در بر میگیرد. در واقع دامنه های شرقی آلپ در کرواسی قرار دارد.

پایتخت این کشور شهر زاگرب نام دارد و واحد پول کرواسی کونا است. همچنین زبان کرواتی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته میشود.

از جمله شهر های مهم کرواسی میتوان از دوبرونیک، سیساک، اسپلیت، زادار، کارلوواک نام برد. غنی بودن این کشور از نظر جاذبه های گردشگری آنرا در لیست پر بازدیدترین ها جای داده است.

سواحل کرواسی

سواحل کرواسی

راهنمای سفر به کرواسی به طور کامل همه چیز را در مورد این کشور توضیح داده است. اگر بخواهیم کرواسی را از نظر جغرافیایی بر رسی کینیم باید اینگونه گفت:

از نظر اقلیمی شمال کرواسی را دشت های لم یزرع و غیرقابل کشت و نواحی کوهستانی و دامنه های شرقی آلپ دربر گفته اند، مناطق مرکزی که زاگرب نیز در این نقطه واقع است دارای اقلیمی تپه ای است. در مناطق شرقی و منطقه ی ” دشت پانونیان ” به علت واقع شدن در کنار رودهایی همچون، دراوا (Drava)، دانوب (Danube) و ساوا (Sava) حالت جلگه ای دارد و حاصلخیز است، بیش از یک سوم کرواسی را نواحی جنگلی پوشانده است.

مردم کرواسی از نظر دین و آیین بیش از 90 درصد آنها مسیحی هستند. در واقع مسلمانان حضور چنان پر رنگی در این کشور ندارند به طوری که برخی از آمارها میگویند مسلمانان در کرواسی حدود 2 درصد مردم را تشکیل میدهند.

این کشور که بخشی از درآمد هایش را مدیون صنعت توریسم است. از آنجا که به دریای آدریاتیک راه دارد. بخش اعظم سرمایه اش را از همین دریا به دست می آورد. حدود بیش از 300 بندر کوچک و بزرگ نه تنها تجارت دریایی را برای این کشور به ارمغان آورده بلکه زمینه ای برای گردشگری دریایی هم فراهم آورده است.

اما چیزی که بیشتر از همه برای دوستدارن سفر مهم است جاذبه های گردشگری کرواسی هستند. وجود 16 دریاچه در پارک ملی کرواسی که توسط سه کوه محاصره شده اند شاید زیباترین و بکرترین جاذبه طبیعی بشمار آید. در نزدیکی مرز بوسنی و هرزگووین 16 رود وجود دارند که هر کدام به دریاچه ای ختم میشود. این کشور از جمله کشورهای پر آب اروپا بشمار میرود.

گردشگری کرواسی

گردشگری کرواسی

فضای سبز کشور کرواسی نیز به نحو قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و مناظر طبیعی این کشور از جمله جنگلها و سواحل مرجانی آن، از طریق شبکه های تلویزیونی ماهواره ای به جهانیان معرفی می شوند.

همچنین چند نوع از غذاهای سنتی کرواسی که با استفاده از ماهی و انگور طبخ میشوند، شهرت جهانی دارند.

وجود سه نوع آب و هوا در کرواسی آنرا در لیست کشورهایی قرار میدهد که همه فصله گردشگر دارند. شمال کرواسی آب و هوای معتدل قاره ای دارد. مرکز این کشور کوهستانی و سرد است. در حالیکه جنوب آن به دلیل دریا آب و هوای مدیترانه ای دارد.

تیر 1, 1396 2:01 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط