معرفی تور ویتنام

ویتنام یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرق آسیا است که دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار است این کشور حدود 86 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آن هاپیرو دین بودیسم هستند ویتنام دارای آب و هوای موسمی استوایی است که آب و هوا در این کشور به دو فصل تقسیم می شود.

هانوی پایتخت ویتنام می باشد شهری که در آن ترکیبی از سلطه فرانسه و نفوذ غرب را می توانید ببینید.

ویتنام

با خرید تور ویتنام می توانید از کاخ ریاست جمهوری، کلیسای جامع نتردام، تونل های کوچی باقیمانده از جنگ، بازدید کنید همچنین از مزارع زیبای برنج، قایق سواری روی رودخانه مکونگ (بزرگترین رود شرق آسیا)، بازدید از دهکده های ماهیگیری و آشنایی با آداب و رسوم مردم محلی، صرف نهار و شام در کشتی کروز در منطقه هالونگ بای، کایاک سواری برای بازدید جزایر اطراف، بازدید از غار سونگ سوت، آشنایی با نحوه پخت غذاهای محلی، بازدید از معابد هانوی و بنای یادبود هوشی مین رهبر انقلابی و …

از آثار میراث فرهنگی این کشور می توان از شهر قدیمی و تاریخی (هوا) نام برد که قدمتی بیش از 200 سال دارد و توسط تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و آداب و رسوم و فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بنا ها و آثار معماری دیدنی که همچون گذشته نگاهداری شده، بر جای مانده است. این شهر در مرکز کشور واقع است.

ویتنام یک شهر ممنوعه هم دارد که از ویژگی های جالب توجه و بی نظیر این شهر این است که موسیقی و رقص های سنتی متعلق به هر سلسله که تنها ویژه پادشاهان برگزار می شد نیز در این شهر اجرا می شود. پارک های ملی نیز از جمله دیدنی های کشور ویتنام به شمار می آید.

برپایی فستیوال های سنتی از دیگر جاذبه های این کشور است. مراسمی سرشار از شادی، نشاط و رنگ با لباس های سنتی که مردم را در هر سنی گردهم می آورد.

vietnam

از معروف ترین غذاهای ویتنام می توان به نوعی سوپ به نام (فو pho) اشاره کرد که ترکیبی از گوشت گوساله و رشته های غوطه ور در آب گوشت است. البته در این سوپ از پیاز تازه، ریحان معطر، زنجبیل، سرکه، چیلی و فلفل نیز استفاده می شود.

طبیعی است که به لحاظ مواد غذایی موجود در این کشور غذاهایی با ماهی، برنج، رشته های مختلف، سبزیجات و انواع میوه های گرمسیری مثل نارگیل و موز تهیه می شود.

از میوه هایی که به وفور در این کشور یافت می شود می توان به گریپ فروت، رامبوتان، موز، آناناس، پاپایا و مانگوستین اشاره کرد.

تعطیلات در ویتنام بسیار کم است و گوناگونی فرهنگ ها سبب شده تا تنوع زیادی در تمامی نیازمندیهای گردشگران وجود داشته باشد.

دی 3, 1396 1:31 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط