مسافران به وای فای رایگان و صبحانه در هتل بیشتر اهمیت می دهند

برای اینکه یک هتل از سوی مسافران انتخاب شود، عوامل مختلفی تاثیر دارند. اما در پژوهش های صورت گرفته نشان داده شده است که وای فای و صبحانه رایگان دو فاکتور مهم برای گردشگری برای انتخاب هتل است.

طبق پژوهش انجام شده توسط یک سایت جهانی رزرو هتل، مهمانان هتل‌های برتر جهان در سال ۲۰۱۵ داشتن Wi_Fi و صبحانه رایگان را یکی از مهمترین درخواست‌های خود اعلام کرده‌اند.

 

مسافران به وای فای رایگان و صبحانه در هتل بیشتر اهمیت می دهند

یک سایت جهانی به نام «هتلز» (HOTELS) پژوهشی درباره خواسته‌های مهمانان از هتل انجام داده و نظر بیش از ۴ هزار و ۹۰۰ مسافر از ۲۸ کشور مختلف را که در هتل‌های برتر جهان مهمان بوده‌اند، برای تعیین خواسته‌های اساسی آنها در سال ۲۰۱۵ مورد بررسی قرار داده است.
در این پژوهش نشان داده شده است که داشتن وای فای رایگان در هتل از سایر پارامترها برای انتخاب هتل نزد مسافران مهم تلقی شده است. در این نظرسنجی مسافران تجاری، ۴۹ درصد وای فای رایگان، ۱۴ درصد صبحانه رایگان، ۱۱ درصد نزدیکی به حمل و نقل عمومی و ۶ درصد صندلی و میز کار راحت را به عنوان مهمترین فاکتور در انتخاب هتل مورد توجه قرار داده‌اند.
همچنین این تحقیق نشان داده است که ۲۵ درصد وای فای رایگان، ۲۲ درصد صبحانه رایگان، ۱۵ درصد پارکینگ رایگان و ۱۰ درصد استخر و سونا را به عنوان فاکتوری برای انتخاب هتل توسط مسافران تفریحی اعلام کرده اند.
ضمنا پژوهش های صورت گرفته نشان داده است که مسافران امروز دیگر چندان تمایل به از امکاناتی مانند مینی بار، اتوی شلوار، تلفن در دستشویی، DVD PLAYER ندارند.
مهمانان هتل‌ها اعلام کرده اند که ۲۴ درصد آنها از مینی‌بار، ۲۰ درصد از تلفن در دستشویی، ۱۵ درصد از اتوی شلوار، ۱۵ درصد از کلاه حمام، ۹ درصد از DVD PLAYER و ۱۷ درصد از سایر امکانات استفاده نمی کنند و می‌توان این امکانات را حذف کرد.

درخواست برای اتاق‌های ضد صدا نیز جزو یکی از سوالات بود با این عنوان که «در مدت اقامت خود چه چیزی بیشتر شما را اذیت می‌کند؟»در این تحقیق مشخص شده است که جدا از بوی نامطبوع فرش و نبودن آب گرم، مسافران بیشتر از سر و صدای همسایه‌ها اذیت می‌شوند. طبق این تحقیق ۶۵ درصد سر و صدای بقیه مهمانان، ۵۳ درصد بوی نامطبوع فرش، ۲۸ درصد تمام شدن آب گرم، ۲۷ درصد تعداد بسیار کم پریزهای برق و ۲۳ درصد محدودیت زمان صبحانه را عاملی برای اذیت شدن در هتل دانسته‌اند.
ضمنا در این پژوهش از مهمانان سوال پرسیده شده است که برای کاهش هزینه های اقامت مایلند کدام خدمات را نداشته باشند که نشان داده شده است که ۶۹ درصد مرتب کردن تخت، ۶۸ درصد حوله‌های حمام، ۵۱ درصد میز آرایش، ۴۸ درصد خدمات روم سرویس و ۴۴ درصد باشگاه ورزشی را مثال زده‌اند.

اردیبهشت 5, 1397 1:58 ب.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی
برچسب ها برچسب ها: ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط