مرمت هتل گراند قزوین آغاز شده است

طرح مرمت و بازسازی هتل های تاریخی مدتیست که در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: مرمت و ساماندهی گراند هتل سال جاری توسط بخش خصوصی آغاز می شود.

مرمت هتل گراند قزوین آغاز شده است

گراند هتل قزوین، یکی از هتل های قدیمی و تاریخی ایران است که در سال 1384 با شماره 12899 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بنا به اعتقاد عده ای از کارشناسان یکی از نمادهای مدرن سازی ایران به شمار می رود.

محمدعلی حضرتی ها افزود: این بنای تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی پس از مرمت و ساماندهی، کاربری خود را به عنوان هتل حفظ کرده و در قالب یک مجتمع اقامتی و پذیرایی کلاسیک به مسافران و گردشگران خدمات ارایه خواهد کرد.

وی یادآور شد: مشاوران فرانسوی باسابقه در زمینه تاسیس و راه اندازی هتل نیز برای مشاوره در زمینه احیای این مکان از آن بازدید کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین، گراند هتل قزوین را جزو اولین نمونه هتل های مدرن در ایران دانست و اظهار داشت: این بنا از بناهای قاجاری به شمار می رود که در دوره پهلوی اول قسمت هایی به آن افزوده شد.

وی با بیان اینکه مرمت و ساماندهی گراند هتل قزوین به رونق گردشگری این شهر کمک خواهد کرد،اظهار داشت: نشست هایی را نیز با هدف حمایت از سرمایه گذار این مکان به جهت دسترسی هرچه زودتر به تسهیلات بانکی به منظور شروع فعالیت مرمت و ساماندهی گراند هتل با مسئولان استانی انجام داده ایم.

تیر 25, 1397 11:29 ق.ظ نوشته شده توسط : صبا نقیبی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط