قلعه بهانگراه، در تسخیر جادوی سیاه

هندوها را باید از نزدیک دید تا پی به اعجاب و خلاقیتشان برد. خرید تور هند را به کسانی پیشنهاد میدهم که اهل عجایبند. یعنی دنبال مکانهای مرموز یا سازه های خلاقانه و پررمز و راز از گذشته اند.

قلعه بهانگراه (Bhangarh) نمونه ای از این مکان های عجیب است که هندو ها آنرا ساخته اند.

قلعه بهانگراه

قلعه بهانگراه

قلعه بهانگراه، واقع در راجاستان جایی است که نباید کسی شب را آنجا سپری کرد!

این قلعه آنقدر ترسناک است که اداره باستان شناسی هند یک اعلامیه در بیرون آن نصب کرده و روی آن نوشته است که هیچ کسی پس از غروب آفتاب و قبل از طلوع خورشید، حق وارد شدن به آن را ندارد!

با این توضیحات به سراغ افسانه های موجود در مورد این قلعه مرموز میرویم.

بر طبق افسانه ای که بین هندو های راجستان رواج دارد. این قلعه به خاطر نفرین یک جادوگر ویران شده و به همین دلیل شبها نباید درآن وارد شد.

قلعه Bhangarh

قلعه Bhangarh

این خرابی توسط جادوگری انجام شد که از رسیدن به پرنسس ناامید شده بود. او جادوی سیاه را بلد بود و تصمیم گرفت با تبدیل ادکلن پرنسس به یک مایع جذاب، کاری کند که دخترک عاشقش شود. اما پرنسس ترفندهای پلید جادوگر را یاد گرفت و این مایع های او به خورد خودش داد و در نتیجه موجب مرگ جادوگر شد.

اما جادوگر در آخرین دقایق زندگی نفرین کرد که قلعه بهانگراه ویران شود. این باور وجود دارد که حتی امروز هم ارواح خبیث، ترس و وحشت را به این قلعه می آورند. می توانید در طول روز از قلعه بهانگراه دیدن کنید و از دیدن بقایای آن لذت ببرید.

مرداد 30, 1396 6:47 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط