قدیمی ترین هتل یخی جهان

یکی از تنوعات زمستان برای سفر انجام ورزشهای زمستانی و اقامت در هتل های یخی است. خرید تور اروپا زمستان 96 هر دو مورد ورزش های زمستانی و اقامت در هتل های یخی را یکجا دارد.

هتل یخی منطقه “یوکاس یروی” در شمال سوئد قدیمی ترین هتل یخی در جهان است.

28 سال پیش برای نخستین بار مهمانان این هتل در اتاق هایی با دیوارهای یخی و برفی شب را به روز رساندند.

هتل یخی

هتل یخی

هر سال وقتی که دمای هوای سرزمین های شمالی سوئد و مدار قطب شمال به زیر صفر میرسد، قالب های بلورین یخ از یک دریاچه محلی جمع آوری شده و به اشکال هندسی فوق العاده ای تراش می خورند.

در منطقه ای به نام “یوکاس یروی”، زیرساخت های لازم برای ساخت یک هتل یخی بی نظیر آماده می شود.

قبل از هر چیز برفِ فشرده شده نقش پشتیبان را بازی می کند تا خانه اسکیمویی یا همان “ایگلو”ی بزرگ و محکمی ساخته شود که در واقع نقش پوسته بیرونی هتل را بازی می کند.

آن چه این خانه قطبی را به یک قلعه برفیِ جادویی تبدیل می کند، مجسمه های زیبای یخی و نورپردازی ویژه ای است که توسط هنرمندانی چیره دست طراحی، ساخته و پرداخته می شوند.

آیس هتل

آیس هتل

هتل یخی” یا “آیس هتل” یکی از جاذبه های بزرگ توریستی سوئد است که هر ساله هزارن نفر را از نقاط مختلف جهان به سوئد میکشد. ساخت هتل یخی سوئد اکتبر هر سال آغاز میشود تا در فصل زمستان پذیرای توریستها باشد. به مساحت و امکانات تفریحی این هتل که اولین پایه های آن در دهه 1970 میلادی ریخته شد هر ساله اضافه میگردد و “آیس هتل” امروز از جاذبه و شهرتی بین المللی برخوردار است.

آذر 4, 1396 1:02 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط