غار یخی کامچاتکا، روسیه

غار یخی کامچاتکار از مشهورترین غار های یخی جهان است، که در کشور روسیه قرار دارد. این غار یخی آنقدر زیباست که ارزش دارد چند بار از آن دیدن کرد.

شاید عده ای از گردشگران به غارها اهمیت زیادی ندهند. اما پیشنهاد ما به کسانی که در تور روسیه تابستان 96 ثبت نام می کنند این است در صورت امکان از غار کامچاتکا دیدن کنند.

این غار که تماما از یخ ساخته شده است در زیر نورافتاب با شکستن نور خورشید مانند یکی عدسی عمل میکند و این امر باعث میشود تا طیف های رنگ زیبایی در جداره های غار نمایان شود.

غار یخی کامچاتکا

این امر کاملا در تصاویر مشهود است و همگی کاملا واقعی اند. از آنجا که این غار در نقطه ای دور افتاده است. فقط افراد ماجراجو و کنجکاو از آن دیدن می کنند. البته تور هایی در خود روسیه وجود دارند که افراد را به این منطقه میبرند. که به تور‌های اکتشافی آتشفشان Mutnovsky شهرت دارند.

این تور ها از ماه جولای تا سپتامبر برگزار می شوند. اگر خواسته باشید به صورت شخص هم از این غار دیدن کنید میتوانید از شهر هایی چون مسکو، سنت پترزبورک و … با پرواز مستقیم هواپیما به این منطقه سفر کنید و پس از آن با کمک راهنمایان محلی از غار یخی کامچاتکا دیدن کنید.

طول غار بیشتر از یک کیلومتر است. اما داستان شکل گیری آن اینگونه است که از آنجاکه در این ناحیه یک آتشفشان وجود دارد. آبهای زیرزمینی گرمی در این منطقه در جریان است. عبور آبهای گرم باعث شده تا تونلی در میان یخها حفر شود و به این شکل درآید.

غار یخی کامچاتکا روسیه

از آنجا که این آتشفشان فعال است احتمال اینکه غار یخی کامچاتکا در آینده ای نزدیک از بین رود زیاد است. کارشناسان می گویند اگر آتشفشان هم آنرا از بین نبرد به مرور جریان آب گرم که در غار روان میشود باعث نابودی غار کامچاتکا میشود. از این رو پیشنهاد میشود اگر به دیدن این غار علاقه دارید هر چه زودتر به دیدنش بروید شاید روزی خبر نابودی غار را شنیدید.

برای ثبت نام در تور روسیه تابستان 96 اینجا کلیک کنید.

غار یخی کامچاتکا

خرداد 9, 1396 12:55 ب.ظ نوشته شده توسط : آربروسک

Comments are closed here.

مطالب مرتبط