شهر دیدنی گلپایگان اصفهان

به 156 کیلومتری شمال غرب اصفهان می رویم، شهر زیبای گلپایگان در این نقطه با فاصله ی 352 کیلومتری تهران واقع شده است. شهر گلپایگان که یکی از شهرهای توریستی  و از بهترین مکان های گردشگری استان اصفهان می باشد را شهر چهار اقلیمی می نامند. زیرا در چهار سوی این شهر می توانید کوه های پوشیده از برف، دشت و باغ، بیابان و خشکی و جنگل زارها را مشاهده کنید.
اگر سفر ایرانگردی شما را به استان اصفهان می برد، حتما به گلپایگان نیز سری بزنید. این شهر را برای اقامت چند روزه نیز توصیه می کنیم. انتخاب برای رزرو هتل در این شهر، دو گزینه ی هتل سه ستاره ی ارگ گوگد و هتل دو ستاره ی مهمانسرا جهانگردی گلپایگان را پیش رویتان قرار می دهد.

هتل ارگ گوگد گلپایگان

هتل سه ستاره ی ارگ گوگد در خیابان گوگد گلپایگان واقع شده است. هتل گوگد را می توان دومین بنای خشت و گلی کشورمان دانست. قدمت این هتل به 4 قرن پیش بازمی گردد. اقامت در این هتل که البته با امکانات به روز و مناسب همراه شده، از ارزش تاریخی فوق العاده ای نیز برخوردار است.

رزرو هتل در گلپایگان / هتل ارگ گوگد

هتل ارگ گوگد در مسیر جاده ی ابریشم قرار داشته و از این لحاظ در آن زمان دارای موقعیت مکانی ویژه ای بوده است. در زمان جنگ این هتل به عنوان دژ نظامی مورد استفاده قرار می گرفته و زمانی که خبری از جنگ نبود نیز، به عنوان یک کاروانسرای معروف و خوش نام همیشه پر از مسافر می بود.

رزرو هتل در گلپایگان / هتل ارگ گوگد

جالب است بدانید آقا محمد خان قاجار نیز در لشکرکشی های خود چندین بار این کاروانسرا را محل استراحت خود قرار داده است.
شما نیز اگر هتل ارگ گوگد را برای اقامت خود برگزینید، می توانید اقامتی رویایی در یکی از اتاق های یک تخته، دو تخته، سه تخته، چهار تخته، اتاق دو تخته رویال و یا سوئیت ویژه داشته باشید.
در هر یک از اتاق ها و یا سوئیت های هتل ارگ گوگد یخچال، تلویزیون، سرویس ایرانی و سرویس فرنگی وجود دارد. همین طور یک رستوران، کافی شاپ، پارکینگ اختصاصی، نمازخانه، چند فروشگاه و اینترنت وای فای در لابی از دیگر امکانات هتل ارگ گوگد گلپایگان هستند.

رزرو هتل در گلپایگان / هتل ارگ گوگد

رزرو هتل در گلپایگان / هتل ارگ گوگد

رزرو هتل در گلپایگان / هتل ارگ گوگد

مهمانسرا جهانگردی گلپایگان

هتل 2 ستاره ی جهانگردی در بلوار شهید بهشتی گلپایگان روبروی استادیوم تختی قرار گرفته است. اتاق های این مهمانسرا در دو نوع اتاق های دو تخته همراه با صبحانه و اتاق دو تخت بدون سرو صبحانه می باشد.
در هر یک از اتاق ها یخچال، تلویزیون، سرویس ایرانی، سرویس فرنگی و تلفن اختصاصی قرار داده شده است.

رزرو هتل در گلپایگان / هتل جهانگردی

رزرو هتل در گلپایگان / هتل جهانگردی

جاذبه های گردشگری گلپایگان

اگر در سفر به گلپایگان بخواهید به مراکز دیدنی و جاذبه های گردشگری این شهر زیبا سر بزنید، شاید موارد زیر کمکتان کند.
روستای سعید آباد، روستای درب امام زاده، روستای شادگان، روستای عباس آباد، روستای فرج آباد و روستای فاویان از روستاهای بسیار دیدنی و دارای طبیعتی بکر و زنده در این حوالی هستند. اگر به این روستاها رفتید لبنیات محلی گلپایگان را به هیچ وجه از دست ندهید.
دریاچه سد گلپایگان، کوه الوند گلپایگان، کبوتر خانه، سد گلپایگان، زیارتگاه کوهی صالح پیغمبر، امام زاده هفت تن، بازار چهار سوق گلپایگان و مسجد جامع گلپایگان از دیگر جاذبه های گردشگری شهر گلپایگان هستند.
اگر بخواهید از این شهر سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود بیاورید، صنایع دستی گلپایگان، خطاطی و خوش نویسی، منبت کاری، خاتم کاری، گیوه دوزی و قلاب بافی از بهترین های این شهر هستند.
استان اصفهان همیشه به عنوان یکی از بهترین و توریستی ترین شهرهای کشور مطرح می باشد، اما شهر گلپایگان این استان در نظر گردشگران از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است و سفر به این منطقه را توصیه می کنیم.

مرداد 4, 1395 2:42 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط