شهری در میان آب، شهر ونیز

با تور زیبای مسافرتی اروپا، به شهری می رویم که درب خانه هایش رو به دریا باز می شود. جایی که به جای اتوموبیل با قایق های گوندولا جا به جا خواهید شد. اگر از تور گردشگری خارجی خود انتظار روبه رو شدن با یک مکان خاص و هیجان انگیز را دارید، شهر زیبای ونیز در کشور ایتالیا بی نظیرترین مقصدی ست که می توانید داشته باشید.
شهر آب گرفته ی ونیز، به صورت جزیره های کوچک در شمال کشور ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک واقع شده است.

تور اروپا / شهر ونیز

اگر می خواهید بهترین گردش در ونیز را داشته باشید، بهتر است از کوچه پس کوچه های آن شروع کرده و حسابی در شهر قدم بزنید. تنها در این صورت است که موفق به درک واقعی حال و هوای این شهر زیبا خواهید شد.

اقامت در ونیز

برای اقامت در ونیز هم می توانید از هتل های داخلی و مرکزی شهر استفاده کنید و هم از هتل های اطراف ونیز. در صورتی که بخواهید در مصرف هزینه ها صرفه جویی کرده باشید، هتل های اطراف ونیز با داشتن امکانات خوب از سقف هزینه ای پایین تری برخوردارند. اما به طور کل بهترین هتل های ونیز برای اقامت عبارتند از هتل پونته، هتل آنتیک، هتل هیلتون و هتل آمریکن دینسن.

کافه و رستوران در ونیز

غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان معروف و محبوب هستند، اما غذاهای ونیزی نیز که بیشتر غذاهای دریایی را شامل می شوند، طعم فوق العاده دارند و بهتر است تا زمانی که در ونیز به سر می برید از طعم خوش غذاهای ونیزی بهره مند شوید.
برای رفتن به کافی شاپ نیز می توانید یک تیر و دو نشان بزنید. کافه ی معروف فلوریان ونیز که دارای 300 سال قدمت می باشد، هم کافی ای فوق العاده محسوب می شود و هم با مشتریان مشهوری که داشته یک بنای تاریخی و ارزشمند به شمار می آید. اشخاصی چون ژان ژوک روسو، مارسل پروست، لرد بایرن و گوته از مشتریان کافه فلوریان بوده اند. البته این کافه گران قیمت ترین کافه در شهر ونیز است اما با داشتن قهوه های بی نظیر و ارزش تاریخی آن، گران قیمت بودنش چندان اهمیتی نخواهد داشت.

جاذبه های گردشگری ونیز

بزرگترین جذابیت در ونیز همان گشت زنی در شهر چه پیاده و چه با قایق های مخصوص این شهر است. اما اگر بخواهیم به مراکز مهم و مکان های دیدنی این شهر ایتالیا توجه خاصی معطوف نماییم، اول از همه باید سراغ میدان سن مارکو برویم. این میدان مهم ترین نقطه ی شهر ونیز می باشد. زیبایی مناظر اطراف و بناهای تاریخی نزدیک این میدان باعث جذب توریست ها به این نقطه از ونیز می شود.

تور اروپا / شهر ونیز

کلیسای سانتا ماریا دی میراچولی که از بناهای ساخته شده در اوایل دوران رنسانس می باشد، نیز مکانی دیدنی و باشکوه است.
برای دیدن یکی از جالب ترین مکان های دیدنی ونیز به پل افسوس ها یا پل آه ها می رویم. این پل در گذشته دادگستری ونیز را به زندان اتصال می داده است، و زندانی های نگونبخت پس از شرکت در دادگاه از طریق این پل به زندان رفته و محبوس می شده اند. گفته می شود که هنگام عبور از این پل همه دچار اندوه و گرفتگی می شوند.
از دیگر جاذبه های گردشگری ونیز می توان به کلیسای سینت مارکو، کلیسای سن روچ، قصر کارز اینچو، کلیسای سانتی جیووانی، برج ساعت و موزه ی پگی گوگنهایم اشاره کرد.
بهترین وقت برای سفر به ونیز فصل بهار و پاییز می باشد. در این موقع از سال این شهر زیبا بیشترین توریست ها را در خود جای می دهد. زیرا در هنگام زمستان با کاهش شدید دما، سطح آب بالا می آید و از لذت گردشگری این شهر کاسته خواهد شد.

ونیز

ونیز

ونیز

تیر 20, 1395 5:37 ب.ظ نوشته شده توسط : غزل نوروزی

Comments are closed here.

مطالب مرتبط