سونامی سفر به روسیه از سوی ایران

در سالهای اخیر ایرانی ها مقصد جدیدی را برای گردشگری نشانه رزفته اند و با سرعت زیادی موج گردشگران به سمت این کشور همسایه رو به رشد است. این مقصد جایی نیست جز روسیه. شاید انتظار شنیدن نام ترکیه را داشتید اما واقعیت چیز دیگری است.

در همین تابستان که به روزهای پایانی خود نزدیک می شود، تورهای گردشگری بسیاری ایران را به مقصد روسیه ترک کردند. همچنین شکاف تبادل گردشگر بین روسیه و ایران در طول چند سال اخیر گسترده تر شده؛ به طوری که تعداد گردشگران ایرانی روسیه از 26 هزار نفر در سال 2014 به بیش از 67 هزار نفر در سال 2016 رسیده است اما تعداد گردشگران روسی از ایران تنها حدود 4 هزار نفر افزایش یافته و از 5 هزار نفر به اندکی بیش از 9 هزار نفر رسیده است.

خرید تور روسیه پاییز 96 نیز بیشتر از هر زمانی رونق میابد چون آخرین فرصت برای بازدید از سرزمین یخها است. بافرا رسیدن زمستان دیگر کسی جرات ندارد نام این کشور را بر زبان آورد.

در این جا این سوال مطرح میشود که چه چیزی باعث شده اینهمه گردشگران به روسیه توجه کنند؟

در این راستا مواردی همچون هزینه سفر، قیمت تورها به مقصد موردنظر، کیفیت موردنظر، بهای پرداختی برای اقامت و مواردی از این قبیل از سوی مصرف کننده لحاظ می شود. مورد دیگری که باید به آن توجه کرد، کالاهای جانشین و مکمل است. برای مثال کالای جانشین برای سفر به روسیه، سفرهای داخلی و نیز سفر به سایر کشورها محسوب می شود. البته نباید از یاد برد که سفر به خارج از کشور و سفرهای داخلی کالاهای ناهمگن به حساب می آیند و تا حدودی همین موضوع بر انتخاب مصرف کنندگان موثر است.

در کنار این موارد، عوامل دیگری مانند بهبود روابط بین دو کشور در سال های اخیر نیز نقش داشته و آسان سازی شرایط دریافت ویزا نیز می تواند تبادل گردشگر بین دو کشور را بیش از پیش کند.

شهریور 15, 1396 10:32 ق.ظ نوشته شده توسط : آربروسک
برچسب ها برچسب ها: , ,

Comments are closed here.

مطالب مرتبط